Poradnia za prawie 2 mln zł już otwarta

2019.09.16 17:24
Pacjenci w końcu będą leczeni w komfortowych warunkach. Poradnia już otwarta.
Poradnia za prawie 2 mln zł już otwarta
Fot: powiatbialostocki.pl

Pacjenci przyszpitalnych poradni specjalistycznych i POZ przy ul. Piaskowej 9 w Łapach będą leczeni w komfortowych warunkach. W piątek (13 września) otwarte zostało nowe skrzydło budynku. Inwestycja ta kosztowała ponad 1,8 mln zł, z czego większość pieniędzy pochodziło z Unii Europejskiej, część dołożył też Powiat Białostocki, któremu podlega łapski szpital. Dzięki inwestycji przeprowadzono remont oraz wyposażono: poradnię diabetologiczną, gabinet leczenia zespołu stopy cukrzycowej, poradnię endokrynologiczna z pokojem koordynatora, poradnię neurologiczną, okulistyczną, laryngologiczną, gabinet zabiegowy oraz pomieszczenie Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Dzięki dotacji możliwy był też zakup nowoczesnego sprzętu, m.in. aparatu USG, detektora tętna płodu, aparatu hematologicznego, aparatu biochemicznego czy pompy do podciśnieniowej terapii ran. W ramach realizowanego projektu niebawem wyposażony zostanie również Zespół Rehabilitacji Domowej oraz Poradnia okulistyczna.

Niestety nie wszystkie gabinety, w których będą przyjmować specjaliści, są czynne od razu. Jeśli chodzi o poradnię endokrynologiczną i okulistyczną, to szpital czeka na rozpisanie konkursu przez NFZ.

Nowością dla pacjentów będzie gabinet leczenia zespołu stopy cukrzycowej oraz poradnia diabetologiczna. Pozostałe, które obecnie działają w budynku SP ZOZ przy ul Korczaka, będą przeniesione na Piaskową.

Warto także wspomnieć, że w ramach tej inwestycji w planach jest również zakup samochodu z homologacją, który jest przeznaczony do realizacji wizyt domowych lub transportu chorego do poradni w przypadku konieczności wykonania dodatkowych badań. Takie wizyty są realizowane w przypadku ostrych schorzeń, nagłych zachorowań oraz gdy stan chorego tego wymaga, a nie ma innej możliwości, by dotarł do przychodni.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1887 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39