Porażka Dojlid z wicemistrzem kraju

2017.01.10 21:22
Dojlidy Białystok nie sprostały wicemistrzowi kraju i we wtorkowy (10.01) wieczór przegrały na własnym terenie z Dekorglassem Działdowo 1:3. W ekipie gości wystąpił siódmy zawodnik w światowym rankingu – Wong Chun Ting.
Porażka Dojlid z wicemistrzem kraju
Fot: Piotr Sobolewski

Już przed meczem z Dekorglassem Działdowo menedżer Dojlid Białystok – Piotr Anchim – mówił, że zespół z Podlasia czeka bardzo trudny pojedynek, w którym zdobycz nawet jednego punktu powinna być doceniona.

Mecz zaczął się od rywalizacji Wanga Zeng Yi z Patrykiem Chojnowskim, którą – po zaciętym boju – zwyciężył ten drugi. Następnie do gry w ekipie gości wkroczył siódmy zawodnik świata – Wong Chun Ting. Gracz z Hongkongu gładko pokonał tenisistę stołowego Dojlid Alaksandria Khanina, co oznaczało, że w trzecim pojedynku Paweł Platonow walczył o być albo nie być dla białostockiego zespołu. O dziwo Białorusin pokonał wyżej notowanego Czecha Jiriego Vrablika i mecz trwał nadal. Niestety później z rakietą w ręce ponownie pojawił się Wong Chun Ting, który ograł Wanga Zeng Yi i zakończył pojedynek.

Ostatecznie goście – wzmocnieni czołowym zawodnikiem świata z Hongkongu – pokonali białostocką drużynę 3:1.

Kolejny mecz Dojlidy rozegrają już w piątek (13.01). Rywalem Wanga Zeng Yi i spółki będzie Palmarnia Zielona Góra.

Dojlidy Białystok – Dekorglass Działdowo 1:3

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1983 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39