Porażka po tie-breaku. Ślepsk ma czego żałować

2022.12.04 09:37
W 13. kolejce siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki zmierzył się we własnej hali z LUK-iem Lublin. Inauguracyjną partię wygrali gospodarze, ale z końcowego zwycięstwa cieszyli się goście.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Domowy pojedynek z LUK-iem Lublin stanowił dla Ślepska szansę na to, by umocnić swą pozycję w górnej połowie tabeli. Początek sobotniej (3.12) rywalizacji był w wykoaniu Biało-Niebieskich udany, gdyż to suwalczanie zwyciężyli seta 25:22, jednak później aż tak wybornie gra gospodarzy w wielu momentach nie wyglądała. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza mimo tego, że prowadzili w następnej części meczu 21:17, przegrali tę partię 23:25, co niestety zwiastowało spore problemy. Ekipa z Lublina wyszła bowiem po chwili na prowadzenie w całym starciu 2:1 i wprawdzie w 4. secie, triumfując 25:20, podlaski klub wyrównał stan rywalizacji, to jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych. LUK wygrał tie-breaka do 10 i to goście cieszyli się ze zwycięstwa w całym spotkaniu.

Tytuł MVP powędrował do przyjmującego lublinian - Nicolasa Szerszenia, a więc zawodnika, który w sezonie 2019/2020 reprezentował barwy Ślepska.

- Tak na gorąco to szkoda tego 2. seta, bo tam były szanse, by przechylić to na swoją korzyść, jednak w końcówce goście świetnie zagrali w obronie, na wybloku, skontrowali nasze kontry i dlatego był wynik 1:1. Później to my musieliśmy gonić rezultat, co nam się udało. Mieliśmy bardzo dobre fragmenty w grze obronnej i na kontrataku. Tak naprawdę ciężko nam się jednak grało, nie mieliśmy 2 zawodników, czyli Cezarego Sapińskiego i Pawła Halaby, ale nie ma co o tym mówić, bo chłopcy zagrali dobrze i możemy być zadowoleni z całokształtu, że się nie położyliśmy, że walczyliśmy o każdą piłkę. Za to jestem im wdzięczny - powiedział po meczu Dominik Kwapisiewicz, trener Ślepska.

W następnej kolejce Biało-Niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Zespół ten w tej chwili znajduje się w tabeli na najniższym stopniu podium.