Porażka Słonecznych. Zadecydował jeden gol

2018.04.17 09:59
MOKS Słoneczny Stok Białystok doznał dziesiątej porażki w sezonie. W wyjazdowym spotkaniu podlaska ekipa nie sprostała AZS-owi UG Gdańsk.

Spisujący się bardzo dobrze w delegacjach MOKS tym razem nie przywiózł z podróży kompletu punktów. Podopieczni Adriana Citki nie wywalczyli także remisu. Słoneczni pojedynek rozgrywany w ramach 21. kolejki przegrali, a pogromcą białostoczan okazał się gdański AZS UG.

Pierwsza część rywalizacji przebiegała pod dyktando podlaskiego beniaminka, zaś gospodarze ograniczali się głównie do wyprowadzania kontrataków. Żadnemu zespołowi nie udało się jednak strzelić gola i na przerwę zawodnicy udali się przy wyniku 0:0.

Po zmianie stron gra się wyrównała i wydawało się, że inny rezultat niż remis w tym spotkaniu paść nie może. Tak się jednak nie stało, bo w 34. minucie reprezentant AZS-u - Domżalski - zdecydował się na płaskie uderzenie z okolic linii pola karnego dające pożądany efekt. Gospodarze wyszli na prowadzenie, którego już do końca meczu nie oddali.

Słoneczni po 21 kolejkach zajmują w ligowej tabeli siódme miejsce. W swoim dorobku mają 25 oczek.