Porównujemy ceny. Sprawdź, ile zapłacisz za przedświąteczne zakupy w Lidlu

2016.12.16 08:05
Po raz ostatni przyglądamy się temu, jakie ceny oferują nam białostockie sklepy. Dziś sprawdzamy, co przygotował nam Lidl, a już jutro dowiesz się, w którym miejscu zapłacisz najmniej za przedświąteczne zakupy.
Porównujemy ceny. Sprawdź, ile zapłacisz za przedświąteczne zakupy w Lidlu
Fot: Dorota Mariańska

Wczoraj sprawdziliśmy ceny, jakie oferuje Biedronka. Dziś przedstawiamy, ile za te same produkty zapłacimy w Lidlu. Powyżej prezentujemy tabelę, w której porównujemy ceny produktów znanych marek oraz ich najtańszych odpowiedników.

I tak, kupując w Lidlu czekoladę firmy E. Wedel zapłacimy 2,89 zł, a za najtańszy odpowiednik - 1,69 zł, aczkolwiek wybór słodyczy jest naprawdę spory. W tej sieci klienci mogą znaleźć wiele niemieckich produktów, które nie są dostępne w innych białostockich sklepach. Dotyczy to zarówno żywności, jak i środków chemicznych. 

W zestawieniu markowych produktów z najtańszymi odpowiednikami różnica w cenie nie jest taka wysoka, wynosi około 3 zł. Wynik ten zbliżony jest do tego, który udało się uzyskać Biedronce.

W Lidlu więcej niż w sieci Jeronimo Martins zapłacimy za alkohol, różnica wynosi 1,01 zł. Więcej też trzeba zapłacić za margarynę "Kasię". W Lidlu kosztuje ona o 60 gr więcej niż w Biedronce. Cena będzie wyższa, nawet jeżeli skorzystamy z "lidlowej" promocji i kupimy dwie margaryny tej marki, wtedy każda z nich kosztowała będzie po 1,75 zł a nie 2,19 zł jak w przypadku pojedynczego produktu. Z drugiej strony Lidl ma bardzo konkurencyjną cenę budyniu waniliowego. Można go dostać już za 35 gr.

Natomiast zarówno Lidl, jak i Biedronka mają wysokie ceny mięsa z piersi kurczaka i sięgają one 16 zł za kg. Podczas gdy np. w Auchan kosztuje ono niecałe 14 zł, a w Carrefour niecałe 13 zł za kg.

W przypadku ceny całego "markowego" koszyka, gdy w sklepie nie występuje produkt powszechnie znanej firmy, zostaje dodany najtańszy odpowiednik z pierwszej kolumny.

Ceny obowiązywały w dniu 15.12.2016 r. w Lidlu znajdującym się się przy ul. Nowowarszawskiej 6.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1282 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39