POLECAMY
23- i 29-latek porwali młodą dziewczynę. Prawdopodobnie doszło do zgwałcenia 15-latki. Mężczyźni zostali zatrzymani.
W środę (22.03) popołudniu w Jabłonce Kościelnej w powiecie wysokomazowieckim 15-latka została wciągnięta do samochodu przez dwóch mężczyzn. W poszukiwania dziewczyny od razu zaangażowali się mieszkańcy wsi. Następnie zawiadomiona została policja. Nieoficjalnie mówi się o tym, że mężczyźni wywieźli dziewczynę do lasu, a na poszukiwany samochód trafił myśliwy. Porywacze zamierzali uciec i próbowali go potrącić. Wtedy myśliwy miał oddać strzały w opony auta. Zatrzymani mężczyźni to 23- i 29-latek, którzy przebywają teraz w policyjnym areszcie. Prokuratura nie potwierdza tego, czy byli nietrzeźwi. Wiadomo jedynie tyle, że prawdopodobnie doszło do gwałtu. Prokuratura i policja prowadzą śledztwo w tej sprawie. Mundurowi gromadzą materiał dowodowy. Natomiast prokuratura będzie przesłuchiwała świadków. Ze względu na dobro dziewczyny, śledczy nie udzielają żadnych informacji o jej stanie zdrowia. Wskazują również, że jest za wcześnie, żeby mówić o szczegółowych okolicznościach zdarzenia.
Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl
Biznes 2026.06.05 19:52
Kryminalne 2026.06.05 18:00
Turystyka 2026.06.05 17:10
Aktualności 2026.06.05 16:00
Nauka 2026.06.05 16:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.05 15:00
Kulinaria 2026.06.05 14:10
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji