Pościg za kurierem. Podróż zakończył na ogrodzeniu

2023.04.14 13:21
Minionej doby (13.04) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Narewce i Michałowie zatrzymali w sumie 3 cudzoziemców zaangażowanych w pomocnictwo. Jeden z kurierów uciekając wypadł z drogi, po czym uderzył w ogrodzenie posesji.
Pościg za kurierem. Podróż zakończył na ogrodzeniu
Fot: SG

Około godz. 2.00 funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce w miejscowości Olchówka przystąpili do kontroli samochodu marki Dacia Logan. Kierowca zignorował podawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się i z dużą prędkością oddalił z miejsca kontroli.

- Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli za nim pościg podejrzewając, że przewozi nielegalnych migrantów. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca uciekającego auta w związku z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie przy zabudowaniach. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia pozostawiając w nim pasażerów. Podjęto za nim pościg. Podczas próby zatrzymania oddano strzał ostrzegawczy - przekazała mjr Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Aktualnie prowadzone są czynności zmierzające do zatrzymania kuriera. Jak się okazało kierowca w samochodzie przewoził 6 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa.

- Na miejsce zostały wezwane zespoły ratownictwa medycznego, strażacy i policjanci. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po przeprowadzonych badaniach 6 obywateli Afganistanu (tylko 4 osoby mają dokumenty potwierdzające tożsamość) powróciło do Placówki SG w Narewce, gdzie prowadzone są dalsze czynności zgodnie z obowiązującymi przepisami - dodała rzeczniczka.

To kolejny pościg w przeciągu kilku dni. We wtorek (11.04) podobna sytuacja miała miejsce nieopodal Michałowa.

Ponadto w czwartek funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce w rejonie miejscowości Świnoroje zatrzymali do kontroli toyotę prowadzoną przez 46-letniego obywatela Uzbekistanu. Okazało się, że w swoim aucie przewozi 3 Afgańczyków i obywatela Pakistanu. Z kolei w rejonie Michałowa zatrzymano 2 obywateli Turkmenistanu. Mieli oni za zadanie odebrać osoby, które nielegalnie przez zieloną granicę dostały się na terytorium Polski.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej na odcinku granicy z Białorusią zatrzymali już 200 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy
Ishiki
Ishikial. Jana Pawła II 59 lok. U3
15-753 Białystok
www.ishiki.pl

Więcej informacji
1254 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39