Pościg za kurierem. Podróż zakończył w rowie

2023.06.06 10:26
Obywatel Ukrainy przewoził 3 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę.
Pościg za kurierem. Podróż zakończył w rowie
Fot: SG

Minionej doby (5.06) polsko-białoruską granicę próbowało pokonać 53 migrantów. Na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Płaskiej 2 obywateli Kongo nielegalnie przekroczyło granicę brzegiem granicznego jeziora Szlamy.

Pozostałe zdarzenia odnotowane zostały na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Narewce, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze i Mielniku. Ostatniej doby wbrew przepisom na terytorium Polski próbowali przedostać się cudzoziemcy pochodzący między innymi z Libii, Pakistanu, Iranu, Iraku, Syrii, Afganistanu, Somalii i Sudanu.

- Funkcjonariusze z Placówki SG w Mielniku zatrzymali po pościgu obywatela Ukrainy, który przewoził dwóch obywateli Iranu i Afgańczyka. Cudzoziemcy przekroczyli wbrew przepisom granicę polsko-białoruską - poinformowała mjr Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka prasowa Podlaskiego Oddziału SG.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 319 osób zaangażowanych w organizowanie nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

974 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39