Poseł składa projekt do Budżetu Obywatelskiego 2020. Wart ponad 900 tys. zł

2019.05.09 14:03
Krzysztof Truskolaski, podlaski poseł, zgłosił do tegorocznego białostockiego budżetu obywatelskiego swój pomysł, którym jest modernizacja placu zabaw w Parku Planty.
Poseł składa projekt do Budżetu Obywatelskiego 2020. Wart ponad 900 tys. zł
Fot: MN

Trwa okres składania wniosków do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Swój projekt można zgłosić jednak tylko do piątku (10.05). Właściwie może to zrobić każdy, jeśli zbierze pod swoim pomysłem dwa głosy poparcia. Ze swoją inicjatywą postanowił również wyjść jeden z lokalnych posłów. Krzysztof Truskolaski, bo o nim mowa, chciałby, żeby zmodernizowany został plac zabaw w Parku Planty.

- Spotykam się z mieszkańcami Białegostoku dosyć często i niejednokrotnie w rozmowach padają postulaty, że trzeba zmodernizować ten plac zabaw. Tysiące dzieci bawi się codziennie na tym placu, dlatego warto, żeby go zmodernizować i dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z tego, co słyszałem, nie ma tutaj wielu możliwość zabawy dla osób z niepełnosprawnościami – mówi Krzysztof Truskolaski.

Jego projekt zakłada przede wszystkim wstawienie nowych sprzętów na placu zabaw, większej ilości ławek, a także stojaków na rowery. Zaznacza, że jeżeli to możliwe, warto byłoby także powiększyć obszar placu. Koszt jego projektu to ok. 920 tys. zł. Środki, jeśli zostałby on wybrany, miałyby pójść z puli na projekty ogólnomiejskiego, na które w tym roku przeznaczone jest ok. 4 mln zł.

- Z tego, co wiem, obecny plac zabaw kosztował ponad 1 mln zł, więc żeby go porządnie zmodernizować i żeby służył na kolejne kilka lat mieszkańcom, przewidziałem 920 tys. zł na ten projekt – mówi Krzysztof Truskolaski.

W tym roku białostoczanie po raz 7. zdecydują o tym, gdzie trafią miejskie pieniądze przeznaczone na Budżet Obywatelski. Będzie to aż 12 mln zł – 8 mln zł na projekty osiedlowe i 4 mln zł na projekty ogólnomiejskie, czyli o 2 mln zł więcej niż w latach poprzednich.

Głosowanie na to, które pomysły trafią do realizacji, odbędzie się pomiędzy 1 a 15 października. W tym samym miesiącu powinniśmy też poznać wyniki.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1729 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39