Posprzątali na błysk. Podsumowano tegoroczną edycję akcji Czysty Białystok

2024.05.03 10:45
W tegorocznej akcji Czysty Białystok wzięło udział blisko 11 tys. białostoczan. W dniach 25-26 kwietnia mieszkańcy i urzędnicy wspólnie sprzątali nasze miasto, a w sobotę (27 kwietnia) bawili się na Pikniku Ekologiczno-Integracyjnym w Parku Planty.
Posprzątali na błysk. Podsumowano tegoroczną edycję akcji Czysty Białystok
Fot: UM Białystok

Akcja Czysty Białystok została zorganizowana już po raz czwarty. Z roku na rok widać coraz większe zaangażowanie mieszkańców w akcję, a także większą dbałość o utrzymanie w czystości miasta.

Blisko 11 tys. osób sprzątających w ramach akcji miasto było podzielonych na 118 grup. Były to głównie grupy z przedszkoli i szkół, jak również ochotnicy z osiedli oraz z białostockich firm. Z kolei pracownicy Urzędu Miejskiego w 15-osobowej grupie posprzątali Las Pietrasze. Odbiór odpadów zebranych w czasie trzydniowej akcji powierzono przedsiębiorcom z firm Garden–Com oraz MPO.

Przed rozpoczęciem wydarzenia zostały zorganizowane w dniach 17-18 kwietnia warsztaty edukacji ekologicznej przeznaczone dla liderów grup. Podczas warsztatów przedstawiono system gospodarowania odpadami komunalnymi w Białymstoku oraz zasady obowiązujące podczas sprzątania (segregacja odpadów, bezpieczeństwo podczas zbiórki, zasady pozostawiania odpadów itp.). Rozdano również pakiety potrzebne do sprzątania – worki i rękawice.

W sobotę (27 kwietnia) odbył się Piknik Ekologiczno-Integracyjny w Parku Planty. W wydarzeniu wzięło udział wielu mieszkańców, którzy chętnie brali udział w konkursach i animacjach. Piknik był także dobrą okazją do spotkania oraz integracji środowisk, którym nie jest obojętna czystość naszego miasta.

Podczas pikniku można było odwiedzić stoiska partnerów wydarzenia: Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, Straży Miejskiej, Wodociągów Białostockich, MPO Sp. z o.o. oraz Nadleśnictwa Bielsk Podlaski, Dojlidy, Knyszyn i Łomża. Firma MPO Sp. z o.o. zaprezentowała śmieciarkę z myjką pojemników. W trakcie wydarzenie była zbierana makulatura. Każdy, kto przyniósł 5 kg makulatury, otrzymał od przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych sadzonkę drzewa.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1665 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39