Poszukiwani wolontariusze do Galerii Arsenał

2011.04.27 00:00
Galeria Arsenał szuka kreatywnych, energicznych i odpowiedzialnych wolontariuszy, którzy chcą zdobyć doświadczenie przy organizacji wystaw: Interaktywny Plac Zabaw i Podróż na Wschód w ramach Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011.
Poszukiwani wolontariusze do Galerii Arsenał
Fot: Galeria Arsenał
Jedną z atrakcji Interaktywnego Placu Zabaw będzie malowanie światłem

"Interaktywny Plac Zabaw" to wystawa skierowana do dzieci, składająca się z interaktywnych instalacji medialnych zaaranżowanych w formie artystycznego laboratorium zmysłów. "Interaktywny Plac Zabaw" był pokazywany w największych polskich centrach sztuki, gdzie przyciągał tysiące zwiedzających, m.in.: w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, Gdańskim Parku Naukowo - Technologicznym, CSW Znaki Czasu w Toruniu, Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu, Muzeum Narodowym w Szczecinie. W Białymstoku zagości w przestrzeni Starej Elektrowni. To pionierski projekt zarówno w sensie technologicznym, jak i interaktywności z widownią, która doświadcza zanurzenia w świat sztuki. Multimedialne elementy wystawy, poprzez gry i zabawę, wciągają małego widza w świat zagadnień związanych z kolorem, światłem, dźwiękiem, linią, fakturą i perspektywą. Widz staje się czynnym uczestnikiem unikalnych eksperymentów, które działają bezpośrednio na jego zmysły.

Przy tym projekcie potrzebne są odpowiedzialne osoby lubiące dzieci do obsługi wystawy, kreatywni wolontariusze ze zmysłem logistycznym do promocji i organizacji, a także "złota rączka: do spraw technicznych i multimedialnych. Okres wolontariatu obejmuje czas od 24 maja do 10 lipca( cały okres lub wybrane tygodnie).

Natomiast w związku z Prezydencją Polski w Unii Europejskiej Galerii Arsenał realizuje wystawę "Podróż na wschód". Weźmie w niej udział kilkudziesięciu artystów z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i z Ukrainy oraz artystów z Polski. Celem organizatorów jest zadanie artystom pytania, jaką ich zdaniem rolę odgrywają emocje w postkomunistycznym społeczeństwie i czy budowanie nowego kapitału społecznego na pozytywnych relacjach jest utopijne, czy realne. Wystawa zostanie otworzona 5 sierpnia, a czynna będzie do 30 września w Starej Elektrowni. Do obsługi wystawy potrzebni są zainteresowanie sztuką, komunikatywni oraz odpowiedzialni wolontariusze, a także osoby do promocji i organizacji lub spraw technicznych i multimedialnych.

Z każdym wolontariuszem zostanie podpisana umowa wolontariatu. Osoby, które zdecydują się współpracować z nami przez minimum 30 dni otrzymają pisemne referencje. Wolontariusze będą potrzebni zarówno w dni robocze, jak i w ciągu weekendu. Godziny do uzgodnienia. Współpraca z Arsenałem to też świetna możliwość odbycia praktyk studenckich.

Zgłoszenia na wolontariat (CV) przyjmujemy e-mailowo: b.bohdziewicz@galeria-arsenal.pl (Bożena Bohdziewicz) w tytule e-maila należy wpisać: WOLONTARIAT / TYTUŁ WYBRANEJ WYSTAWY.

MAG

1038 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39