Poszukiwany sobowtór Beaty K. Uczestnicy programu zaśpiewają piosenki

2016.10.03 11:21
"Być jak Beata" - tak zatytułowany jest spektakl studentów IV roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, wieńczący pracę nad interpretacją piosenki aktorskiej.
Poszukiwany sobowtór Beaty K. Uczestnicy programu zaśpiewają piosenki
Fot: materiały organizatora
Agnieszka Grębosz w spektaklu "Być jak Beata"

Widzowie będą mogli obejrzeć, jak przebiegały poszukiwania sobowtóra Beaty K. Oglądają ring, na którym za chwilę zmierzą się uczestnicy programu. Nie mają super mocy, nie są bohaterami, a jednak przyszli tu podzielić się częścią swojego życia. A przede wszystkim przyszli zaśpiewać. Kiedy twórcom programu polecono go zorganizować pomyśleli, że musi być to coś, czego wcześniej nie było. Natychmiast zrezygnowali z formuły znanej nam z telewizyjnych muzycznych show, w których każdy próbuje "małpować" zagranicznych wokalistów i ich styl śpiewania. Po co ta obłuda? To, co zainteresowało twórców, to prawdziwe emocje, prawdziwych ludzi. Zaprezentuje się kilka osób, z których każda czuje się sobowtórem Beaty K., bo program ma właśnie wyłonić najlepszego sobowtóra pani Beaty.

Spektakl reżyseruje Piotr Domalewski. Scenariusz napisali Żelisław Żelisławski i Piotr Domalewski. Za scenografię odpowiada Michał Staliński, a za kostiumy - Sandra Kowalska. Projekcjami i światłem zajmuje się Mikołaj Szymkowiak. Kierownictwo muzyczne sprawuje Marek Kulikowski, odpowiada też za aranżacje i przygotowanie wokalne. Asystentem reżysera jest Rafał Derkacz. Plakat przygotował Lucjusz Sawicki.

Występuje zespół w składzie: Krzysztof Kulikowski - instrumenty klawiszowe, Marek Kulikowski - instrumenty klawiszowe, Dariusz Chociej - gitara, Piotr Chociej - gitara basowa i Marcin Mickiewicz - perkusja.

W spektaklu występują Rafał Derkacz, Rafał Domagała, Anna Domalewska, Agnieszka Grębosz, Dawid Kobiela, Patrycja Kowalewska, Damian Krajczyk, Dawid Malec, Anna Moś, Natalia Sacharczuk, Paweł Strumiński, Michał Szostak, Kamila Wróbel.

Spektakl można obejrzeć 4 i 5 października o godz. 18.00 w białostockiej Akademii Teatralnej.

Szczegóły: "Być jak Beata" - piosenka aktorska studentów IV roku

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

361 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39