Potrącił kobietę i uciekł. Wpadł jedząc kebaba [WIDEO]

2021.09.10 11:57, Aktualizacja: 2021.09.10 14:14
Podejrzany o potrącenie 61-letniej kobiety na przejściu dla pieszych w Sejnach, został zatrzymany. Przez okno wypatrzył go dyżurny policji, kiedy 38-latek zaparkował pod kebabem naprzeciwko komendy. Chwilę później mieszkańca Sejn zatrzymali policjanci z białostockiego oddziału prewencji. Już usłyszał zarzuty. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt.
Potrącił kobietę i uciekł. Wpadł jedząc kebaba  [WIDEO]
Fot: KPP Sejny

Bulwersujące nagranie z miejskiego monitoringu w Sejnach upubliczniła podlaska policja w miniony wtorek. Widać na nim zdarzenie z poniedziałkowego wieczoru. Wtedy to kierowca audi potrącił na przejściu dla pieszych kobietę i odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając jej pomocy.Poszukiwania sprawcy trwały od chwili otrzymania zgłoszenia o tym wypadku. Szybko ustalono, że chodzi o kierowcę srebrnego audi a3.

Mężczyzna wpadł w środę po południu, gdy wracał z pracy. Wstąpił jeszcze do lokalu gastronomicznego zjeść kebaba. Pech chciał, że zatrzymał się naprzeciwko komendy, a przez okno wypatrzył go oficer dyżurny. Wiedział dokładnie jakim samochodem może poruszać się sprawca poniedziałkowego wypadku. Po chwili mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z białostockiego oddziału prewencji, gdy wychodził z kebabem z lokalu - opisują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach.

W chwili zatrzymania 38-letni mieszkaniec Sejn był trzeźwy. Opowiedział policjantom, że w poniedziałkowy wieczór wracał do domu po pracy i właśnie wtedy, potrącił przechodzącą przez przejście kobietę. Uciekł, bo wystraszył się. Już następnego dnia, zaczął zacierać ślady na samochodzie, które świadczyły o tym, że brał udział w wypadku. Wymienił prawe lusterko, które jak powiedział, kupił na jednym ze szrotów w Augustowie. Nie zdążył jednak naprawić wszystkich uszkodzeń jakie powstały po zderzeniu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na strzeżony parking.

W czwartek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku, nieudzielenia pomocy. Za te przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawiania wolności, która może zostać zwiększona właśnie ze względu na jego ucieczkę. Dzisiaj 38-latek zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt.[AKTUALIZACJA]

Sąd w Sejnach przychylił się do wniosku i aresztował podejrzanego o potrącenie pieszej na trzy miesiące.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

626 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39