Potrącił policjanta, zatrzymany po strzałach. Gruzin aresztowany [WIDEO]

2021.10.02 09:01
Sokólscy policjanci zatrzymali do kontroli busa. Kierowca zignorował jednak ich polecenia i próbując uciec, potrącił jednego z funkcjonariuszy. Jak się okazało, przewoził osoby nielegalnie przebywające w Polsce. Obywatel Gruzji został zatrzymany. Usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.
Potrącił policjanta, zatrzymany po strzałach. Gruzin aresztowany [WIDEO]
Fot: KPP w Sokółce

Wydarzenia jak z filmu akcji rozegrały się w miniony czwartek (30.09), przed godz. 9.00 w miejscowości Wojnachy nieopodal Sokółki.

"Podczas kontroli drogowej, kierowca busa zignorował polecenia mundurowych, a próbując uciec, potrącił funkcjonariusza. Policjant oddał strzał w kierunku pojazdu, a ten zatrzymał się w polu. Po chwili mundurowi obezwładnili i zatrzymali kierowcę" - opisuje Komenda Powiatowa Policji w Sokółce.

Mężczyzna miał być agresywny wobec policjantów. By go obezwładnić, użyli paralizatora. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a potrącony policjant do szpitala."Kierowcą okazał się 42-letni obywatel Gruzji. W samochodzie przewoził 12 osób nielegalnie przebywających na terenie Polski. To obywatele Iraku i Turcji" - przekazała policja.

Obywatel Gruzji w piątek został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzuty pomocnictwa w organizowaniu innym osobom przekraczania wbrew przepisom granicy oraz czynnej napaści na policjanta. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1126 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39