Potrzebowała gruntownego remontu. Kolejna droga wojewódzka oddana do użytku

2021.06.25 14:01
W piątek (25.06) do użytku została oddana droga wojewódzka Stawiski-Kolno. Remont został sfinansowany z budżetu samorządu województwa podlaskiego.
Potrzebowała gruntownego remontu. Kolejna droga wojewódzka oddana do użytku
Fot: Paulina Dulewicz / UMWP

Droga wojewódzka nr 647 Stawiski-Kolno została oficjalnie otwarta.

- Oddajemy do użytkowania drogę, która komunikuje ważny system wewnętrzny, poprzez drogę wojewódzką do dróg lokalnych - rozpoczął Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego. - Ta inwestycja to 18 km zmodernizowanej gruntowanie drogi, która zwiększy bezpieczeństwo i komfort jazdy - dodał.

Województwo podlaskie przeznaczyło na ten cel 12 mln zł. Oddany w piątek fragment drogi to część blisko 18-kilometrowej trasy pomiędzy Stawiskami, a Kolnem.

Dzisiaj oddano odcinek o długości 2,5 km, natomiast jej koszt stanowił 2,3 mln zł.

- Ta inwestycja jest ważna nie tylko dla mieszkańców gminy i powiatu, ale dla wszystkich, ponieważ jest to taki trakt komunikacyjny, który łączy powiaty i inne drogi. Ma także ogromne znaczenie gospodarcze - powiedział Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno.

W ramach inwestycji m.in. wyremontowano nawierzchnię i zjazdy.

- Ta droga nie była remontowana od dziesiątek lat, a jej stan przed remontem był opłakany. Ja apelowałem wspólnie z wójtem kilkanaście razy. Przez co najmniej 8 lat ubiegaliśmy się o to, by da droga była wyremontowana - stwierdził Andrzej Duda, burmistrz miasta Kolno.

Poinformował, że niebawem w Kolnie rozpocznie się budowa ronda na jednym z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą powiatową.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1208 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39