Poważna awaria w Operze

2021.04.22 16:03
Podczas próby pożarowej w Operze i Filharmonii Podlaskiej uszkodziła się opuszczana brama przeciwpożarowa zainstalowana między widownią a sceną. To poważna usterka.
Poważna awaria w Operze
Fot: Białystokonline.pl
Publiczność na dużej scenie w Operze

Z powodu awarii grodzi przeciwpożarowej, do której doszło podczas próby pożarowej, duża scena Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku, będzie w najbliższym czasie wyłączona z użycia.

Niestety, jest to poważne uszkodzenie, opuszczana brama przeciwpożarowa zainstalowana między widownią a sceną wymaga naprawy.

- Dokładamy starań, by prace związane z naprawą rozpoczęły się jak najszybciej, jednak najbardziej zależy nam na bezpieczeństwie zarówno widzów, jak i naszych pracowników - zapewnia Opera.

Nawet jeśli obostrzenia związane z pandemią zostaną zniesione i będzie można wznowić działalność z udziałem publiczności, imprezy na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej nie będą się odbywały do końca sezonu artystycznego.

Publiczność będzie mogła brać udział w koncertach i spektaklach organizowanych w sali kameralnej, i amfiteatrze przy ul. Odeskiej oraz w sali koncertowej przy ul. Podleśnej.

Anna Kulikowska
24@bialystokonline.pl

1718 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39