Poważne utrudnienia w centrum. Skrzyżowania z al. Piłsudskiego zamknięte

2013.10.10 00:00
Skrzyżowania al. Piłsudskiego z ulicami: Malmeda, Częstochowską i Abramowicza będą zamknięte. Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich poinformował o wprowadzeniu kolejnych zmian w organizacji ruchu w centrum miasta.
Poważne utrudnienia w centrum. Skrzyżowania z al. Piłsudskiego zamknięte
Fot: ESD

W piątek (11.10) około godz. 18.00 zostaną zamknięte skrzyżowania al. Piłsudskiego z ulicami: Malmeda, Częstochowską i Abramowicza. Ruch pojazdów wjeżdżających na teren budowy będzie ograniczony jedynie do karetek pogotowia, BKM, straży pożarnej, policji i pojazdów budowy.

Kierowcy będą zmuszeni zjechać łącznicą na ul. Poleską i pokierować się na ul. Św. Rocha lub ul. Jurowiecką. Wyjazd z ul. Lipowej w kierunku osiedla Antoniuk będzie możliwy poprzez ulice: Św. Rocha, Poleską, Botaniczną i Dąbrowskiego. Zostanie zakazany przejazd poprzeczny przez al. Piłsudskiego na ul. Częstochowską a także wyjazd z ul. Malmeda.

Z uwagi na zamknięcie ul. Malmeda i ul. Abramowicza, do najbliższej niedzieli (13.10), zdecydowana większość linii autobusowych będzie miała zmienione trasy.

Skrzyżowania z ul. Abramowicza i Częstochowską zostaną otwarte dla ruchu w poniedziałek (14.10). Ruch będzie nadal odbywał się dwukierunkowo, po jednym pasie w każdym kierunku jezdnią od strony ul. Poleskiej. Poruszając się po al. Piłsudskiego będzie możliwy przejazd poprzeczny na skrzyżowaniu z ul. Częstochowską oraz skręt w prawo w ul. Abramowicza, ul. Częstochowską i ul. Malmeda. Skręt w lewo zostanie umożliwiony tylko z ul. Malmeda i ul. Abramowicza.

W związku z przerzuceniem ruchu na jedną jezdnię zostaną tymczasowo przeniesione przystanki przy ul. Częstochowskiej i ul. Botanicznej. Dojazd do posesji przy al. Piłsudskiego 15, 17, 19, 21 będzie możliwy już od al. Piłsudskiego.

Ruch rozdzielony na dwie jezdnie zostanie przywrócony we wtorek (15.10).

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1082 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39