Powiat białostocki. Do użytku oddano dwie nowe drogi

2021.09.29 16:17
Od środy (29.09) kierowcy mogą korzystać z dwóch nowo wybudowanych dróg w powiecie białostockim. Większa z inwestycji to trasa Protasy - Folwarki Małe, mniejsza dotyczy dokończenia asfaltu w Woroszyłach.
Powiat białostocki. Do użytku oddano dwie nowe drogi
Fot: UM Wasilków
Mieszkańcy Woroszył mają już asfaltową nawierzchnię w całej wsi

Już oddano do użytku przebudowaną drogę powiatową Protasy - Folwarki Małe w gminie Zabłudów.

Ponad 2-kilometrowy odcinek miał nierówną, w wielu miejscach zniszczoną nawierzchnię asfaltową. Po przebudowie droga jest poszerzona z 5 do 6 m. Ponadto, na długości blisko 1,5 km powstała ścieżka rowerowa, w samej Rafałówce po obu stronach są ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 2,5 m. Dla poprawy bezpieczeństwa, w pobliżu dwóch skrzyżowań, wykonano dwa wyniesione przejścia dla pieszych.

Prowadzona przez powiat białostocki inwestycja kosztowała blisko 7 mln zł.

Już można również korzystać z 200-metrowego odcinka drogi w Woroszyłach w gminie Wasilków. Mieszkańcy tej miejscowości mogą się cieszyć asfaltową nawierzchnią drogi już przez całą długość wsi. Pierwszy etap tej inwestycji – odcinek o długości 250 m został oddany do użytku przed dwoma laty. 25 sierpnia tego roku wykonawca rozpoczął pracę na pozostałej części. Po niecałym miesiącu droga była gotowa.

- Jestem zadowolony, że pomimo iż wykonawca miał trzymiesięczny termin na realizację zadania, udało mu się to zrobić w dużo krótszym terminie – mówi Adrian Łuckiewicz, burmistrz Wasilkowa. – Wiem, że mieszkańcy długo czekali na tą inwestycję i nareszcie mają nawierzchnię drogi o dobrym standardzie.

Wartość inwestycji wynosi blisko 173 tys. zł, z czego 80% to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1159 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39