Powiat białostocki. Policja zlikwidowała plantację konopi

2023.04.21 11:45
Dwaj mężczyźni podejrzani o przestępstwa narkotykowe trafili do aresztu. W domu 29-letniego mieszkańca powiatu białostockiego kryminalni zlikwidowali plantację konopi i zabezpieczyli ponad kilogram marihuany oraz 112 sztuk nielegalnej amunicji.
Powiat białostocki. Policja zlikwidowała plantację konopi
Fot: KPP Bielsk Podlaski
Plantacja konopi znajdowała się w specjalnym namiocie

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim ustalili, że 39-letni mieszkaniec powiatu bielskiego posiada narkotyki. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, kiedy jechał drogą krajową nr 19.

- Podczas przeszukania jego i samochodu, którego był pasażerem, policjanci znaleźli znaczą ilość substancji psychotropowej. W podłokietniku ukryta była foliowa torba, a w niej kilka mniejszych zawiniątek z białą substancją. Natomiast w portfelu 39-latka, mundurowi znaleźli susz - przekazali funkcjonariusze z KPP Bielsk Podlaski.

Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone środki to ponad 200 gramów amfetaminy i niewielka ilość marihuany. Mundurowych w przeszukaniu samochodu wspierał policyjny pies wyszkolony do wyszukiwania narkotyków.

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna również udzielał innym środków odurzających. 39-latek został zatrzymany i usłyszał trzy zarzuty: posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej oraz udzielania jej, także odpłatnie.

Kilka dni później policjanci zatrzymali jego 29-letniego wspólnika, u którego starszy z mężczyzn zaopatrywał się w narkotyki.

- Podczas przeszukania posesji mężczyzny w powiecie białostockim, na poddaszu budynku, mundurowi znaleźli specjalny namiot, w którym była plantacja konopi. Policjanci zabezpieczyli łącznie 21 krzaków konopi i ponad kilogram marihuany. Funkcjonariusze znaleźli również 112 sztuk nielegalnej amunicji - poinformowali bielscy mundurowi.

29-latek usłyszał cztery zarzuty, w tym między innymi, wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających, nielegalnej uprawy i posiadania nielegalnej amunicji.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wobec obu mężczyzn zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące. 29-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast jego wspólnikowi do 10 lat.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1077 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39