Powiat zaniepokojony zmianami komunikacyjnymi

2011.02.25 00:00
Odłożenie przebudowy drogi ekspresowej oraz zmiany w rozkładach jazdy PKP - te dwie kwestie na ostatniej sesji zaniepokoiły radnych powiatu białostockiego.
Powiat zaniepokojony zmianami komunikacyjnymi

Radni przyjęli stanowisko dotyczące dróg ekspresowych. Jak podkreślają, są zaniepokojeni brakiem uwzględnienia w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 kontynuacji realizacji drogi krajowej S8 i rozpoczęcia budowy S19 w Podlaskiem. Wnosili w nim o przywrócenie realizacji tych przedsięwzięć jako priorytetowych, wskazując na korzyści społeczne i ekonomiczne jakie z nich czerpaliby nasi mieszkańcy.

Kolejne stanowisko dotyczyło zmian w rozkładach jazdy PKP ograniczających ofertę przewozową na odcinku Łapy - Białystok. Radni wyrazili w nim nadzieję, że Minister Infrastruktury doprowadzi do podjęcia działań zmierzających do przywrócenia pożądanych przez użytkowników kolei połączeń komunikacyjnych, a "mieszkańcy województwa podlaskiego, z podatków których dotowane są linie PKP będą mogli korzystać z właściwie zorganizowanego i dobrze zarządzanego transportu kolejowego".

E.S.

1152 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39