Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku zmieni siedzibę. Gdzie i kto ją zbuduje?

2024.06.21 08:47
Najpierw budynek Starostwa Powiatowego, teraz Powiatowego Urzędu Pracy. Podpisano już umowę z wykonawcą, który wycenił prace na blisko 40 milionów złotych.
Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku zmieni siedzibę. Gdzie i kto ją zbuduje?
Fot: Powiat Białostocki
Wizualizacja nowej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku

Starosta Jan B. Perkowski, wicestarosta Roman Czepe, Zdzisław Łukaszewicz i Jan Gradkowski z zarządu powiatu podpisali już umowę z firmą Budimex (z dyrektorem rejonu Piotrem Doroszko i dyrektorem ds. handlowych Markiem Janowskim) na budynek usługowo–biurowy, w którym będzie się mieściła nowa siedziba Powiatowego Urzędu Pracy.

- Urząd Pracy mieści się w wynajmowanych pomieszczeniach przy ulicy Pogodnej, gdzie warunki nie są najlepsze, a koszt wynajmu to rocznie blisko 700 tysięcy złotych. Więc lepiej będzie na swoim – powiedział starosta Perkowski i dodał, że Powiat jest "po słowie" z wojewodą Jackiem Brzozowskim, aby w części pomieszczeń ulokować też biuro paszportowe. Od lat funkcjonuje ono w ciasnych pomieszczeniach przy ulicy Bema w Białymstoku.

Koszt inwestycji to blisko 40 milionów złotych. W znacznym stopniu będzie ona dofinansowana z budżetu państwa (30 milionów złotych). 4-piętrowy budynek o powierzchni 4,9 tysiąca metrów kwadratowych stanie między ulicami Wiewiórczą a Niedźwiedzią na osiedlu Dojlidy w Białymstoku - na przeciwko obecnego Starostwa Powiatowego. Będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wejście główne planowane jest od strony ul. Wiewiórczej.

- Budynek urzędu pracy będzie bliźniaczo podobny do nowego skrzydła Starostwa przy ul. Borsuczej 2. Powstanie tam blisko 300 miejsc parkingowych – zakomunikował dyrektor Janowski.

Budimex - zgodnie z umową - ma czas na ukończenie prac do października 2026 roku.

Firma ta budowała również nowy budynek Starostwa, do którego urzędnicy mają się wprowadzić jesienią. Zostały jeszcze drobne prace wewnątrz oraz umeblowanie.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

746 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39