Powrót kultowych kanapek na gorąco – Świętojańska 28/2

2016.05.10 08:04
Długo oczekiwany nowy lokal Haliny Kanapkowej w centrum przy galerii Alfa został już otwarty.
Powrót kultowych kanapek na gorąco – Świętojańska 28/2
Fot: Halina Kanapkowa

Atutów Haliny jest wiele. Jeden z nich to autorskie pieczywo – pszenne z pastą ryżową i graham z sezamem. Do kanapek używane są tradycyjne wędliny, dostarczane przez lokalnych producentów oraz sosy własnej receptury (m.in. chrzanowa żurawina czy ogórkowy seler). W menu można także znaleźć pyszne salaterki, świeżo wyciskane soki i podpiwek.

Kanapkowa to oryginalne połączenia smaków. Właśnie tam można spróbować awokado z tuńczykiem, salami z winogronami, a także truskawkowej konfitury z szynką. Jak mówi sama Halina, białostocka gastronomia bez produktów regionalnych nie może istnieć. Dlatego też w menu znajdziemy kanapkę Słowiańską z dziczyzną i grillowanym serem korycińskim.

Specjalnością lokalu są Dubeltówki, czyli odpowiedź Kanapkowej na hot dogi, z dwiema grillowanymi kiełbasami. Występują one w trzech wersjach: Amerykańska z bekonem i mozzarellą, Chłopska z kiszoną kapustą i cebulą oraz Kawasaka z makaronem i jalapeño.

Klimat lokalu tworzy niepowtarzalne wnętrze – industrialne elementy z instalacji hydraulicznych, żyrandole z butelek czy taborety z butli gazowych. Oczekiwanie na kanapki umili szafa grająca i flipper. Kanapkowa znana jest także z kolekcji tosterów – wyeksponowane są urządzenia z lat 40.

Halina Kanapkowa pracuje w godz. 8.00–19.00 od poniedziałku do soboty. Zamówienia są realizowane również na dowóz pod numerem telefonu: 790-HAL-INA. Warto też zajrzeć na fanpage na facebook’u, gdzie biorąc udział w akcjach promocyjnych można wygrać kanapki i różne gadżety.

Szczegóły: Halina Kanapkowa

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


1619 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39