Powstaje nowy park handlowy! Będzie Lidl, Sinsay i nie tylko [ZDJĘCIA]

2023.04.14 13:52
Trwa budowa długo wyczekiwanej przez mieszkańców Łap inwestycji. W oddalonym od Białegostoku o 30 km mieście powstaje Vendo Park.
Powstaje nowy park handlowy! Będzie Lidl, Sinsay i nie tylko [ZDJĘCIA]
Fot: Malwina Witkowska

Jak się dowiedzieliśmy, inwestycja, która powstaje w Łapach przy skrzyżowaniu ulic Wodociągowej i ppłk. Stanisława Nilskiego-Łapińskiego to Vendo Park, należąca do sieci parków handlowych, których w Polsce jest już ponad 30. W Podlaskiem, z początkiem marca Vendo Park otworzony został w Zambrowie.

W Łapach park handlowy składać się będzie z trzech obiektów. Całkowita powierzchnia terenu inwestycji wynosi ok. 2,21 ha, a planowana powierzchnia zabudowy budynków oraz stacji transformatorowej wyniesie ok. 0,65 ha, przy czym powierzchnia sprzedaży każdego z budynków nie przekroczy 2000 m2. Klienci będą mogli korzystać z ogólnodostępnego parkingu. W obrębie planowanego przedsięwzięcia wstępnie zakłada się instalację stacji do ładowania samochodów elektrycznych.

W parku handlowym powstanie pierwszy w Łapach Lidl. Z pewnością stanowić on będzie konkurencję do dwóch Biedronek.

- Sieć sprzedaży Lidl Polska liczy w tej chwili ponad 850 sklepów, ulokowanych na terenie całego kraju. Otwieramy kilkadziesiąt sklepów rocznie i takie tempo ekspansji planujemy utrzymać, rozwijając się w sposób organiczny. Jesienią 2023 roku planujemy otworzyć sklep sieci Lidl Polska w Łapach. Nasza placówka będzie się mieściła w parku handlowym przy skrzyżowaniu ulic Wodociągowej i ppłk. Stanisława Nilskiego-Łapińskiego. Klienci odwiedzający nasz sklep będą mogli skorzystać z ogólnodostępnego parkingu przed parkiem handlowym - poinformowała nas Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR, Lidl Polska.

Póki co nie wiadomo, jakie dokładnie sklepy znajdą się w parku handlowym. Oprócz Lidla na pewno powstanie Sinsay, czyli sieciówka oferująca ubrania oraz dodatki. Aktualnie sklep prowadzi rekrutację na kierownika salonu.

Burmistrz Łap wydając pozwolenie na budowę oraz decyzję środowiskową stwierdził, że budowa parku handlowego nie spowoduje znaczących zmian w krajobrazie, ponieważ będzie realizowana na terenie zurbanizowanym. Sąsiedztwo nowego obiektu handlowego stanowią: od północy - tory kolejowe z czynną linią E75 (aktualnie modernizowaną), dalej droga wojewódzka nr 682 oraz dostępne z tej drogi tereny komercyjne (w tym obiekty handlowe i usługowe), od południa - myjnia samochodowa, ogródki działkowe oraz zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, od wschodu - tereny komercyjne, w tym: betoniarnia, skład węgla, sprzedaż części samochodowych, od zachodu jest ul. Nilskiego-Łapińskiego, a po jej drugiej stronie jest sklep Arhelan.

Docelowo obsługa komunikacyjna parku handlowego ulegnie zmianie z uwagi na realizowaną przebudowę węzła komunikacyjnego, spowodowaną modernizacją linii kolejowej E75. Tuż obok powstającego parku tworzony jest tunel drogowy w ramach prac na podlaskim odcinku międzynarodowej trasy Rail Baltica. Bezkolizyjne skrzyżowanie zapewni sprawny ruch pociągów oraz wygodne i bezpieczne przejazdy samochodów.

Vendo Park w Łapach otwarty zostanie na jesień. Za inwestycją stoi firma Trei Real Estate.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1482 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39