Powstanie nowy most za 4,3 miliona złotych

2024.05.31 12:17
Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Czyżew i okolic. Na rzece Sienica zostanie wybudowany nowy most wraz z 330-metrową trasą. Roboty mają się zakończyć jeszcze w tym roku.
Powstanie nowy most za 4,3 miliona złotych
Fot: Krystian Guzewicz / UMWP

Wicemarszałek Marek Malinowski podpisał umowę z wykonawcą na realizację przeprawy będącej częścią drogi wojewódzkiej nr 690. W spotkaniu wzięli też udział wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Stefan Krajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Mariusz Nahajewski oraz przedstawiciele firmy wykonującej przebudowę mostu - Inżynieria Wschód Paweł Bujnowski i Maciej Bujnowski Sp. J.

W ramach przedsięwzięcia, sfinansowanego z budżetu państwa i województwa, rozebrany zostanie stary most i wybudowany nowy nad rzeką Siennica w gminie Czyżew. Wzdłuż remontowanej drogi powstanie ścieżka dla pieszych i rowerzystów. Przebudowana zostanie infrastruktura techniczna i wykonany kanał technologiczny, a także oznakowanie pionowe i poziome drogi.

– Ten projekt jest kluczowy dla poprawy infrastruktury drogowej w gminie, a także dla bezpieczeństwa i wygody użytkowników drogi. Cieszymy się, że samorząd województwa mógł wesprzeć finansowo kolejną inwestycję w regionie – mówił Marek Malinowski.

Stefan Krajewski przypomniał z kolei jak ważna jest współpraca rządu i samorządów, by region mógł się rozwijać:
– Połączenie sił powoduje, że możemy sięgać po środki z budżetu województwa oraz środki rządowe. Dzięki takiej współpracy możemy realizować kolejne inwestycje – dodawał.

Z kolei burmistrz Czyżewa Franciszek Kuczewski podkreślił, że każda inwestycja służąca rozwojowi gminy czy miasta cieszy nie tylko lokalnych samorządowców, ale również mieszkańców:
– Przede wszystkim przebudowa poprawi płynność ruchu. Nowa konstrukcja mostu będzie również bezpieczniejsza, co jest niezwykle ważne zarówno dla kierowców, jak i pieszych – zapewniał.

Wartość robót to prawie 4,3 miliona złotych. 1,9 miliona złotych pochodzi z subwencji rządowej, pozostała z budżetu województwa. Prace budowlane mają być zakończone w ciągu sześciu miesięcy, czyli do 29 listopada 2024 roku.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1110 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39