Pozdro techno i prof. Miodek. Kolejny film od ekipy Up To Date [WIDEO]

2013.09.10 00:00
W nowym filmiku, który dziś trafił do sieci, prof. Jan Miodek omawia kilka zagadnień językowych związanych z festiwalem Original Source Up To Date.
Pozdro techno i prof. Miodek. Kolejny film od ekipy Up To Date [WIDEO]
Kadr z filmu

Zaczyna od "pozdro techno" - hasła związanego z białostocką imprezą.

"Jest ono znakiem czasu" - ocenia oryginalne połączenie wyrazowe prof. Miodek. "Jest świeże, pogodne, a jednocześnie mieści się w nurcie tendencji słowotwórczych współczesnej polszczyzny." - mówi.

Dalej profesor wyjaśnia, jak prawidłowo odmieniać datę imprezy - czyli 20-21 września. Przypomina też, że spotkamy się na Original Source Up To Date Festival.Film powstał w konwencji programów telewizyjnych z cyklu "Ojczyzna polszczyzna", w których prof. Miodek, charakterystycznie gestykulując, udzielał porad językowych. Został nakręcony w Kawiarni Literatka we Wrocławiu. To kolejne wideo promujące białostocki festiwal. Ekipa organizująca wydarzenie postawiła na oryginalność - "maskotką" Up To Date jest Cinek, osobnik siejący postrach wśród raperów. Festiwal promują też hiphopowcy Małpa, Bisz i Zeus. Poprzednią edycję imprezy wspierała m.in. Krystyna Czubówna.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1385 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39