Poznaj nowe miejsce na muzycznej mapie Białegostoku. Tu dźwięki tworzą historię [WYWIAD]

2024.04.11 06:43
Najpierw była gitara i pasja do muzyki, teraz jest studio nagraniowe z prawdziwego zdarzenia – i to nie tylko dla muzyków. Kto zatem może z niego skorzystać i jaki sprzęt ma do wyboru? Tego dowiesz się z poniższego wywiadu.
Poznaj nowe miejsce na muzycznej mapie Białegostoku. Tu dźwięki tworzą historię [WYWIAD]

Muzyka jest nie tylko tłem codziennego życia, ale przede wszystkim językiem emocji, który pozwala wyrazić to, czego nie potrafimy ująć w słowa. Działa jak most łączący różne kultury, pokolenia i doświadczenia, tworząc wspólną przestrzeń dla zrozumienia i współczucia. Dla wielu jest źródłem inspiracji, motywacji i ukojenia, pomagając przetrwać trudne chwile oraz celebrować te najpiękniejsze.
Poprzez rytm, melodię i harmonię muzyka dotyka najgłębszych zakamarków naszej duszy, pomagając odkryć siebie i połączyć się z otaczającym nas światem na poziomie, który wykracza poza słowa. Doskonale wie o tym Patryk „PAT” Łuczyński, właściciel PAT Studio – wyjątkowego miejsca, w którym dźwięki nie są ulotne, lecz starannie rejestrowane.

PAT Studio ma już na swoim koncie liczne sukcesy, a ich pierwszą realizacją jest płyta zespołu LUPA pod tytułem SYNERGIA – dostępna na wszystkich platformach streamingowych.


BiałystokOnline: PAT Studio to nowe miejsce na mapie Białegostoku, właściwie w samym centrum miasta – profesjonalne studio nagraniowe, w którym każdy artysta ma szansę zrealizować swoje plany i marzenia. Dlaczego postawiłeś właśnie na taki biznes?

Patryk Łuczyński: Muzyka stała się moją pasją praktycznie od momentu, kiedy pierwszy raz miałem instrument w ręku. Była to gitara elektryczna i od samego początku szukałem sposobu, żeby zarejestrować wszystkie dźwięki, które uda mi się z niej wydobyć.

Uczyłem się jednocześnie grać i nagrywać. Przez wiele lat zajmowałem się kompozycją i produkcją muzyki w warunkach domowych.

Studio nagrań szybko stało się moim marzeniem, które udało się spełnić, poznając po drodze odpowiednich ludzi z taką samą pasją do muzyki jak moja.


BO: Przybliż, kto i w jakim celu może skorzystać ze studia? Czy wyłącznie wokaliści albo zespoły muzyczne?

PŁ: Ze studia może skorzystać każdy, kto chce zacząć lub kontynuować przygodę z muzyką i nie tylko. Wokaliści, instrumentaliści, zespoły muzyczne, lektorzy czy osoby nagrywające podcast. Komponujemy też muzykę na indywidualne potrzeby.

Oferujemy tworzenie muzyki do reklam, filmów, gier, intro/outro i innej muzyki użytkowej czy też podkłady muzyczne. Zorganizujemy również lekcje wokalne pod okiem i uchem doświadczonych nauczycieli.


BO: Jakie wyposażenie mają do dyspozycji?

PŁ: Na wyposażeniu mamy sprzęt światowej klasy. Przedwzmacniacze, ponad 20 mikrofonów, wzmacniacze gitarowe takie jak: Marshall, VOX, MESA. Dwa zestawy perkusyjne oraz kilka gitar elektrycznych i basowych. Dokładną listę sprzętu można znaleźć na naszej stronie internetowej: patstudio.pl.


BO: Ostatnio podcasty robią furorę w sieci. W jaki sposób przebiega nagrywanie takiego podcastu w PAT Studio? Czy dysponujecie przestrzenią na to, by zapisać nie tylko ścieżkę audio, ale i wideo? Czy można przynieść do studia własne dekoracje, które chcemy, by znalazły się w kadrze?

PŁ: W PAT Studio dysponujemy czterema pomieszczeniami, które możemy dowolnie adaptować. Mamy sporo przestrzeni, w której można nagrać wideo do podcastu. Oczywiście na własne dekoracje też znajdziemy miejsce.


BO: Na jakich zasadach można korzystać z PAT Studio? Czy wynajmuje się je na godziny, dni, a może podpisuje się umowę na cały projekt?

PŁ: Domyślnie studio wynajmujemy na godziny. Przy większych projektach zasady będą ustalane indywidualnie w zależności od projektu.


BO: Czy PAT Studio to tylko wynajęcie przestrzeni i sprzętu do nagrywania, czy też zawsze jest do dyspozycji doświadczona osoba/ekipa, która będzie dbała o najwyższą jakość dźwięku, obrazu itp.?

PŁ: PAT Studio to nie tylko przestrzeń i sprzęt. To też atmosfera i doświadczenie, które wnoszę nie tylko ja jako realizator do każdej sesji i do każdego projektu, ale też cała ekipa PAT Studio.

Nie tylko dbamy o jakość dźwięku, ale też o komfort i wygodę pracy. W razie potrzeby pomożemy w samym procesie twórczym czy podejmowaniu decyzji związanych z projektem.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


869 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39