Poznaliśmy terminarz III ligi. Z kim zagrają podlaskie drużyny na inaugurację sezonu?

2023.07.06 12:30
5 sierpnia wystartuje nowy sezon piłkarskiej III ligi. W 1. kolejce wszystkie drużyny z województwa podlaskiego zaprezentują się na własnych boiskach.
Poznaliśmy terminarz III ligi. Z kim zagrają podlaskie drużyny na inaugurację sezonu?
Fot: Jagiellonia Białystok

W batalii 2023/2024 na szczeblu III ligi (gr. I) wystąpią aż 3 zespoły z naszego regionu. Do Jagiellonii II Białystok oraz Olimpii Zambrów dołączył bowiem ŁKS 1926 Łomża, który w minionym sezonie okazał się najlepszy na poziomie podlaskiej IV ligi.

Ponieważ Polski Związek Piłki Nożnej przedstawił właśnie terminarz nowych rozgrywek, wiemy, z kim przyjdzie się mierzyć podlaskim drużynom na otwarcie zmagań. Rezerwy Jagiellonii w 1. kolejce podejmą przy ul. Elewatorskiej Broń Radom, a później Żółto-Czerwoni powalczą z Concordią Elbląg (wyjazd) i Mławianką Mława (dom). Olimpia Zambrów najpierw zagra natomiast z Legią II Warszawa (dom), po czym podopieczni Bartosza Grzeleka zmierzą się z Pelikanem Łowicz (wyjazd) oraz Bronią Radom (dom). Z kolei beniaminek z Łomży zainauguruje sezon domową rywalizacją z Unią Skierniewice, a potem ŁKS stoczy pojedynki z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (wyjazd) i Lechią Tomaszów Mazowiecki (dom).

Nowy sezon III ligi rozpocznie się 5 sierpnia, a zakończy 9 czerwca.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1701 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39