Pozytywnym Wibracjom będzie towarzyszyć akcja ekologiczna

2011.07.19 00:00
Rok temu przygotowany przez Fundację Zielone Płuca Polski projekt "Nasza Misja - Mniejsza Emisja" wzbudził spore zainteresowanie uczestników festiwalu Pozytywne Wibracje. Organizatorzy imprezy i tym razem pod swoje logo podepną ciekawą akcję ekologiczną.
Pozytywnym Wibracjom będzie towarzyszyć akcja ekologiczna
Fot: Wojciech Zalewski
Pozytywne Wibracje Festival 2010

W piątek (22.07) w pobliżu wejścia na teren Pałacu Branickich - miejsca festiwalu - powstanie stoisko Fundacji Zielone Płuca Polski, przy którym będzie można zapoznać się z celami organizacji, a także dowiedzieć się w jaki sposób mogą wspierać jej działalność i żyć bardziej EKO. Fundacja zachęca do oszczędzania wody i energii elektrycznej, segregacji odpadów, do refleksji nad stanem środowiska naturalnego i podejmowania środków, które mogą przeciwdziałać negatywnym zmianom ekosystemu.

Na stoisku nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Białegostoku: będą na nich czekać gry przestrzenne, konkursy i zabawy, bańki mydlane i wiele innych niespodzianek.

Będzie również prowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zepsute telefony, komputery i suszarki do włosów będzie można wymienić na plecaki, torby, koszulki, pendrive'y i inne atrakcyjne gadżety. Organizatorem zbiórki jest Europejska Platforma Recyklingu i Fundacja Zielony Horyzont.

E.S.

592 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39