Prace modernizacyjne na białostockim stadionie lekkoatletycznym

2020.05.21 11:30
Na terenie mieszczącego się przy ul. Zwierzynieckiej stadionu lekkoatletycznego trwają prace remontowe. Renowacji poddawane są pomieszczenia pod trybunami.
Prace modernizacyjne na białostockim stadionie lekkoatletycznym
Fot: BOSiR

Stadion stanie się jeszcze nowocześniejszy

Bieżnia treningowa, szatnie z prysznicami i toaletami oraz siłownia - m.in. te miejsca na stadionie lekkoatletycznym nosiły znaki dużego wyeksploatowania, dlatego zdecydowano się na przeprowadzenie ich remontu, dzięki czemu dostosowane zostaną one jednocześnie do nowych wymagań.

Korytarz, który zwłaszcza w okresie zimowym pełni funkcję zadaszonej bieżni, zyska nową nawierzchnię sportową z kauczuku o podobnych parametrach do tej wyłożonej na arenie głównej stadionu, gdzie w 2017 r. odbyły się mistrzostwa Polski seniorów. Świeża gumowana nawierzchnia pojawi się też na siłowni. Dodatkowo we wspomnianym pomieszczeniu zainstalowana zostanie klimatyzacja, co z pewnością poprawi warunki treningu białostockim sportowcom z Wojciechem Nowickim i Kamilą Lićwinko na czele.

Ponadto roboty budowlane obejmą wymianę stolarki i podwieszanych sufitów, malowanie ścian, układanie płytek, wykonanie lamperii z wykładziny PCV czy ułożenie podłóg. Wymienione zostanie też oświetlenie, a toalety dla osób niepełnosprawnych wyposażone zostaną w system przyzywowy. Pojawią się również nowe instalacje wodne i kanalizacyjne, jak też nowe urządzenia sanitarne i armatura. Planowana jest także modernizacja wentylacji mechanicznej.

Całość prac, zgodnie z wynikami przetargu, ma kosztować blisko 750 tys. zł. Zakładany termin zakończenia remontu to sierpień 2020 r.

Z roku na rok stadion pięknieje

Warto zaznaczyć, że w ostatnich latach Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a więc zarządca obiektu, zlecił już wiele innych prac modernizacyjnych. W 2018 r. przeprowadzona została budowa parkingu i budynku magazynowego oraz renowacja boiska bocznego. 2 lata wcześniej cały stadion przeszedł gruntowną przebudowę, zaś w 2015 r. powstało ogrodzenie Zespołu Obiektów Sportowych Zwierzyniec. Jeszcze wcześniej - bo w 2013 r. - odbyła się modernizacja sanitariatów ogólnodostępnych.

Poprzednie prace remontowe kosztowały łącznie niemal 6,5 mln zł.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1789 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39