Prace na sieci wodociągowej wydłużone. Wiele budynków nie będzie miało wody

2022.06.06 17:43, Aktualizacja: 2022.06.07 15:20
We wtorek (7.06) przez ok. 8 godzin część mieszkańców z os. Sienkiewicza nie będzie miała wody. Ponadto w związku z budową sieci wodociągowej kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.
Prace na sieci wodociągowej wydłużone. Wiele budynków nie będzie miało wody
Fot: Wodociągi Białostockie Sp. z o.o.
Zdj. ilustracyjne

We wtorek (7.06) w godz. 8.00-16.00 nastąpi przerwa w dostawie wody ze względu na prace konserwacyjne na sieci wodociągowej przy ul. Fabrycznej w Białymstoku (budynki od ul. Jagienki do Zespołu Szkół Społecznych włącznie).

Wody pozbawione będą: ul. Fabryczna 10, 10A, 10/1, 20, 33, 37, 37A, 51, 39 (OMEDA), 22 (sklep Stokrotka, apteka), pl. Wyzwolenia 4, ul. Jagienki 1, ul. Sienkiewicza 65 (policja) oraz ul. Ciepła 40 (należący do Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania) - informują Wodociągi Białostockie.

W przypadku tymczasowego braku lub ograniczonej aktualizacji internetowej, bieżące informacje przez całą dobę można uzyskać pod bezpłatnym numerem tel. 994 (pogotowie wodno-kanalizacyjne).

Prace miały zakończyć się 20 maja, jednak termin występowania utrudnień się przesunął.

"Do 7 czerwca uległ termin występowania utrudnień na ul. Fabrycznej, na odcinku od ul. Jagienki do ul. Plac Wyzwolenia, polegających na wyłączeniu z ruchu przedmiotowego odcinka. Powyższe utrudnienia związane są z budową i przebudową sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej wraz z przyłączami przez Wodociągi Białostockie" - przekazuje białostocki magistrat.

Na czas budowy zalecany jest objazd przez ul. Sienkiewicza i pl Wyzwolenia. Dojazd do bloku nr 18 zapewniony zostanie ulicą wewnętrzną równoległą do ul. Fabrycznej, natomiast dojazd do przychodni przy ul. Fabrycznej 39 możliwy będzie od pl. Wyzwolenia.

[AKTUALIZACJA]

Zarząd Dróg Miejskich Urzędu Miejskiego w Białymstoku poinformował, że od 8 czerwca od godz. 8.00 do 30 czerwca do godz. 17.00 na ul. Fabrycznej, na odcinku od pl. Wyzwolenia do ul. Ogrodowej wystąpią utrudnienia w ruchu polegające na miejscowym zawężeniu lub zamknięciu ulicy, w zależności od etapu prowadzonych prac.

Na czas prowadzonych robót drogowych, na przebudowywanym odcinku ul. Fabrycznej dopuszczony będzie ruch dwukierunkowy. Zalecany jest także objazd ulicami: Sienkiewicza i Ogrodową. Utrudnienia związane są z budową i przebudową sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej wraz z przyłączami przez Wodociągi Białostockie.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1323 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39