Pracowity weekend na granicy. Ponad 300 imigrantów chciało ją przekroczyć

2023.06.05 09:41
W miniony weekend do Polski próbowało przedostać się ponad 300 cudzoziemców. Ponadto pogranicznicy zatrzymali 4 pomocników, którzy przewozili łącznie 34 osoby.
Pracowity weekend na granicy. Ponad 300 imigrantów chciało ją przekroczyć
Fot: SG

Minionej doby (4.06) do Polski próbowały nielegalnie przedostać się z Białorusi 82 osoby, wśród których byli m.in. obywatele Jemenu i Indii. 24 cudzoziemców na widok patroli polskich zawróciło na Białoruś. Za pomocnictwo zatrzymano obywatela Uzbekistanu, który przewoził 3 obywateli Etiopii.

W sobotę (3.06) do Polski próbowały nielegalnie przedostać się z Białorusi 124 osoby, m.in. obywatele Turcji i Algierii, z czego 54 cudzoziemców na widok patroli polskich zawróciło na Białoruś. Za pomocnictwo zatrzymano obywatela Białorusi, który przewoził 11 osób - 6 Syryjczyków, 4 Jemeńczyka i Algierczyka. Do zatrzymania doszło na terenie służbowej odpowiedzialności placówki SG w Narewce. Tego dnia zatrzymano również Ukraińca, który przewoził 12 Syryjczyków i obywatela Egiptu.

W piątek (2.06) polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 95 cudzoziemców, m.in. obywateli Somalii i Indii. Spośród nich 37 osób zawróciło na Białoruś, po zobaczeniu polskich patroli. Na odcinku pod ochroną pograniczników z Płaskiej, 7 cudzoziemców - 3 obywateli Gwinei, 2 obywateli Kamerunu, obywatel Togo i Mali przeprawili się przez rzekę graniczną Wołkuszanka. Ponadto za pomocnictwo zatrzymano obywatela Mołdawii, który przewoził 7 obywateli Somalii i Syryjczyka.

Tego dnia, na odcinku pod służbową odpowiedzialnością placówki SG w Białowieży, grupa agresywnych migrantów, którym nie udało się przedostać na stronę polską, obrzucała kamieniami patrol SG. Nikt nie doznał obrażeń, ale uszkodzony został pojazd pograniczników.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1659 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39