Prał pieniądze i handlował nielegalnymi lekami o wartości kilku milionów [WIDEO]

2022.03.29 14:57
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 32-latka, który podejrzany jest o pranie pieniędzy i wprowadzenie do obrotu nielegalnych produktów leczniczych.
Prał pieniądze i handlował nielegalnymi lekami o wartości kilku milionów [WIDEO]
Fot: KMP Łomża

W ubiegły wtorek (22.03) policjanci z łomżyńskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 32-latka. Mężczyzna podejrzany jest o pranie pieniędzy i wprowadzenie do obrotu produktów leczniczych bez pozwolenia.

- Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Piątnica od 2021 r. sprzedawał nielegalne leki. Policjanci w jednym z garaży w Łomży zabezpieczyli 168 kartonów pełnych anabolików. W paczkach najczęściej znajdowały się sterydy i leki na potencję - przekazują funkcjonariusze z KMP Łomża.

Szacunkowa wartość zabezpieczonych substancji to nawet kilka milionów złotych.

- Pieniądze pochodzące ze sprzedaży medykamentów trafiały do podejrzanego za pomocą przesyłek kurierskich. Kurier wprowadzany w błąd dostarczał przesyłki we wskazane miejsca na terenie powiatu łomżyńskiego - dodaje policja.

24 marca mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym za pranie pieniędzy grozi do 8 lat pozbawienia wolności, a za wprowadzenie do obrotu produktów leczniczych bez pozwolenia do lat 2.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a mundurowi nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1201 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39