Prawa człowieka w filmie. Objazdowy festiwal Watch Docs

2013.04.15 00:00
Watch Docs to w chwili obecnej jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową.
Prawa człowieka w filmie. Objazdowy festiwal Watch Docs

Od 2003 r. po grudniowym warszawskim festiwalu międzynarodowym organizowany jest co roku Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie. Festiwal objazdowy, który powstał i rozwija się wyłącznie w wyniku inicjatyw oddolnych, nieustannie zwiększa swój zasięg, odwiedzając coraz więcej polskich miast. W 2012 roku było ich blisko 40.

Partnerzy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Społecznego Instytutu Filmowego – współorganizatorzy festiwalu objazdowego w poszczególnych miastach – wybierają filmy z repertuaru ostatniej edycji warszawskiego MFF Watch Docs. Opracowują też własny program imprez towarzyszących, takich jak spotkania z ekspertami, dyskusje panelowe, fora organizacji pozarządowych, wystawy fotografii, koncerty czy spektakle.

11. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie zawita też do Białegostoku. Rozpoczyna się dziś i potrwa do środy. Patronujemy wydarzeniu.

Szczegółowy program: 11. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1168 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39