Prawie 400 chętnych na wolontariuszy Fundacji "Pomóż Im"

2015.03.10 00:00
Niemal 400 osób zgłosiło się do 5. edycji Kursu Wolontariatu organizowanego wspólnie przez Fundację "Pomóż Im" i Centrum Wolontariatu Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB. Szkolenia już się rozpoczęły.
Prawie 400 chętnych na wolontariuszy Fundacji "Pomóż Im"
Fot: Fundacja "Pomóż Im"

- Poprzez organizowane dorocznie kursy chcemy przygotować do współpracy przyszłych wolontariuszy, wyjaśnić im, na czym polega wolontariat w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK, a jaka jest specyfika pomagania w Domowym Hospicjum dla Dzieci. Poprzez szkolenia chcemy zarazem zwrócić uwagę na potrzeby osób chorych i cierpiących – mówi Ewelina Sobolewska, koordynatorka projektu z Fundacji "Pomóż Im".

Kurs składa się cyklu czterech spotkań, na których wolontariusze dowiedzą się m.in. jakie mają prawa i obowiązki oraz jakie prawa i obowiązki ciążą na instytucji współpracującej z nimi. Wśród tematów wykładów znajdą się również kwestie związane z zagadnieniami z zakresu opieki paliatywno-hospicyjnej, chorób nowotworowych czy wsparcia psychologicznego. Zostanie przy tym omówiona działalność Fundacji "Pomóż Im". Wykłady poprowadzą koordynator wolontariatu, lekarz, pielęgniarka i psycholog.

Kurs wolontariatu rozpoczyna kampanię "Pola Nadziei", w ramach której promowana jest opieka paliatywna i otwarcie na potrzeby drugiego człowieka. Wolontariusze będą mogli spróbować swoich sił w ramach dorocznej zbiórki, która odbędzie się 10 maja w Białymstoku i wielu innych miastach naszego województwa. Tego dnia każdy, kto wrzuci datek do puszki, otrzyma żonkil - symbol nadziei.

W ciągu 4 poprzednich edycji w ramach organizowanych Kursów Wolontariatu przeszkolono łącznie 692 osoby. Najmłodszy uczestnik miał 16 lat, a najstarszy 70.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1571 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39