Prawie 8 km nowej drogi. Już przecięto wstęgę

2022.11.04 17:31
To dobra wiadomość dla mieszkańców gmin Kuźnica i Sokółka, a zwłaszcza wsi Czepiele, Parczowce, Czuprynowo i Klimówka. Doczekali się porządnej drogi.
Prawie 8 km nowej drogi. Już przecięto wstęgę
Fot: Kamil Timoszuk / UMWP

Budowa nowej drogi przez wsie Czepiele, Parczowce, Czuprynowo i Klimówka to wspólne przedsięwzięcie Powiatu Sokólskiego oraz gmin Kuźnica i Sokółka.

W piątek (4.11) oficjalnie przecięto wstęgę na inwestycji. W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. senator Mariusz Gromko, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, członek zarządu województwa Wiesława Burnos oraz starosta sokólski Piotr Rećko.

Remont drogi był przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym przebudowany został odcinek drogi na terenie gminy Kuźnica. Miał długość 6,6 km i kosztował ponad 6,6 mln zł. Drugi etap dotyczył przebudowy drogi na terenie gminy Sokółka. Remontowany był odcinek o długości 1,1 km, pochłonęło to ponad 600 tys. zł. Inwestycję dofinansowano w połowie z Funduszu Dróg Samorządowych, który jest w dyspozycji wojewody podlaskiego, a także z budżetu województwa podlaskiego.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

828 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39