Premiera w Wierszalinie. Anatomia psa, psychologia człowieka

2011.10.14 00:00
Eksperymentalna operacja przeszczepienia ludzkiej przysadki mózgowej i genitaliów psu widziana oczami lekarza morfinisty to wielkim skrócie i uproszczeniu opis "Anatomia psa" - najnowszy spektakl Teatru Wierszalin.
Premiera w Wierszalinie. Anatomia psa, psychologia człowieka
Fot: M.Gorbacz

Sztukę stworzył Piotr Tomaszuk na podstawie dwóch wczesnych opowiadać Michaila Bułhakowa - "Psiego serca" i "Morfiny". To historia profesora Preobrażeńskiego i jego asystenta doktora Bormentala - naukowców, którzy leczą ludzkie genitalia i eksperymentują z ciałem psa. Na scenie zobaczymy czwórkę aktorów: Miłosza Pietruskiego, Rafała Gąsowskiego, Dariusza Matysa i Katarzynę Grajlich. Ze względu na osobliwą scenografię Julii Skuratovej, mają do wykonania dość trudne zadanie aktorskie.

Oprócz gry aktorzy sporo uwagi muszą poświęcać także metalowej konstrukcji. Tworzy ona cały plan, służy także do projekcji filmowych. Na blaszanych płaszczyznach wyświetlane są projekcje multimedialne - fragmenty starych kronik radzieckich i własne produkcje teatru. Ekranem jest właściwie wszystko, a wyświetlane obrazy to myśli i wizje bohaterów sztuki.
Muzykę do spektaklu skomponował Piotr Nazaruk.

Premiera odbędzie się w dniach 15 i 16 października o godz. 18. Już można rezerwować bilety na kojne terminy przedstawienia: 22 i 23 października , a także 29 - 30 października. Szczegóły na stronie: http://wierszalin.pl

Zobacz także: Anatomia psa - literatura Bułhakowa w Wierszalinie

MAG

818 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39