Presja ma sens. Prezydent Białegostoku zrezygnował z podwyżek czynszu dla przedsiębiorców

2021.03.17 18:49
W środę (17.03) przewodnicząca klubu radnych KO przekazała dobre wiadomości dla białostockich przedsiębiorców. Prezydent przyjął propozycję, by nie podwyższać czynszu dla firm wynajmujących lokale od miasta.
Presja ma sens. Prezydent Białegostoku zrezygnował z podwyżek czynszu dla przedsiębiorców
Fot: Malwina Witkowska
Prezydent miasta Tadeusz Truskolaski

"Zważywszy na sytuację w kraju związaną z trwającą epidemią COVID-19 i restrykcje z tym związane, odstępuję w roku 2021 od podwyższania czynszu i opłat z tytułu korzystania z lokali użytkowych i nieruchomości w zasobie Miasta Białystok o wskaźnik inflacji GUS" - czytamy w zarządzeniu prezydenta Tadeusza Truskolaskiego.

11 lutego radni z klubu Koalicji Obywatelskiej wystosowali apel do prezydenta Białegostoku, aby nie podwyższał czynszu w lokalach należących do miasta. Zobacz więcej: Będzie podwyżka czynszu dla białostockich przedsiębiorców? Decyzję podejmie prezydent.

Po miesiącu prezydent odpowiedział, że nie wprowadzi podwyżek.

"Propozycja dodatkowego wsparcia dla przedsiębiorców, przedstawiona przez Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej, polegająca na odstąpieniu od podwyższania czynszu i opłat z tytułu korzystania z lokali użytkowych i nieruchomości została przyjęta i wdrożona przez Prezydenta Miasta" - informuje Katarzyna Jamróz, przewodnicząca Klubu Radnych KO.

Do tej pory, podwyżka o wskaźnik inflacji była przeprowadzana każdego roku.

"Jesteśmy przekonani, że takie działanie to wsparcie dla wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność w miejskich lokalach. Uważamy, że odstąpienie od podwyżki czynszów stanowi rozsądne wyważenie kwestii pomocy naszym przedsiębiorcom i dbałości o budżet miasta. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że główną pomoc przedsiębiorcy powinni uzyskać od polskiego rządu, który wprowadza obostrzenia i dysponuje na ten cel dużymi środkami z budżetu państwa oraz Unii Europejskiej" - uważają radni KO.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

939 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39