Prezentacja kierunków zamawianych na UwB

2011.03.24 00:00
We czwartek, 25 marca na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się spotkanie promujące zamawiane kierunki studiów o profilu matematycznym, przyrodniczym i technicznym.
 Prezentacja kierunków zamawianych na UwB
Fot: materiały organizatora

Program pilotażowy "Zamawianie kształcenia na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych" rozpoczął się 1 października 2008 roku na podstawie zarządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - prof. Barbary Kudryckiej. Celem działania jest zapewnienie wystarczającej liczby odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów nauk ścisłych, których wiedza i doświadczenia wpłynie na rozwój gospodarki.

Program zakłada m.in. motywacyjne stypendia dla najlepszych studentów wysokości 1000 zł miesięcznie oraz dofinansowanie uczelni, które prowadzą wspomniane kierunki, aby mogły podnieść atrakcyjność kształcenia.

W spotkaniu zachęcającym uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wyboru kierunków zamawianych, białostockie uczelnie wyższe przygotowały prezentacje popularno-naukowe, m.in: o sterowaniu robotami mobilnymi i obiektami latającymi, pokaz pierwszej pomocy, a także wykłady o tym jak natura pomaga uczyć matematyki czy ciekawostki związane z chemią wulkanów

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 w auli Wydziału Prawa UwB.Uczestnictwo w niej potwierdziło około 300 uczniów białostockich liceów i techników.

MAG

1154 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39