Prezentacja projektu Z Pamięci / Prywatne Historie Sztuki

dodane dnia: 2014-12-08 przez: cmg01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2014-12-15
Zapraszamy na prezentację projektu Z Pamięci / Prywatne Historie Sztuki i towarzyszącej mu strony internetowej z udziałem twórców strony - Kamilem Julianem i Krzysztofem Kościuczukiem.

Gościem spotkania będzie prof. Andrzej Strumiłło.

Z Pamięci / Prywatne Historie Sztuki to projekt Fundacji 93, którego bohaterami są uczestnicy życia artystycznego w Polsce w latach czterdziestych, pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Sześcioro artystów i krytyków sztuki: Wiesław Borowski, Jan Chwałczyk, Bożena Kowalska, Janina Kraupe-Świderska, Tadeusz Rolke oraz Andrzej Strumiłło zgodziło się opowiedzieć o swojej twórczości i doświadczeniach pracy artystycznej w rzeczywistości PRL. Poruszane przez nich tematy to między innymi procedury otrzymywania paszportu, pracowni twórczych, kontakty między środowiskami artystycznymi Warszawy, Krakowa, Lublina i innych miast. Wypowiedzi artystów i krytyków mają charakter osobisty, i przez to są bezcenne dla poznania sztuki i jej uwarunkowań w powojennej Polsce. Rozmowy zostały zarejestrowane za pomocą kamery wideo i udostępnione na stronie internetowej www.fundacja93.pl

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wybrane nagrania wypowiedzi artystów i krytyków. Po projekcji odbędzie się dyskusja z prof. Andrzejem Strumiłło, Kamilem Julianem i Krzysztofem Kościuczukiem.

Godz. 18.00
Wstęp wolny.
Miejsce imprezy
ul. Mickiewicza 2
15-222 Białystok

1175 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39