Prezes spółki PKS NOVA odwołany. Od dziś tę funkcję pełni ktoś inny

2019.06.05 10:58
We wtorek podjęto decyzję o odwołaniu obecnego prezesa PKS NOVA – Cezarego Sieradzkiego, który sprawował tę funkcję od około 4 lat.
Prezes spółki PKS NOVA odwołany. Od dziś tę funkcję pełni ktoś inny
Fot: ESD

W PKS NOVA następują duże zmiany. Dotychczasowy prezes spółki – Cezary Sieradzki - nie będzie już pełnił tej funkcji (sprawował ją przez ostatnie 4 lata). We wtorek (4.06) Rada Nadzorcza nie udzieliła mu absolutorium za 2018 rok.

Sieradzki został prezesem w lipcu 2015 r. Wówczas zarząd podkreślał jego doświadczenie i wykształcenie. Ukończył bowiem Politechnikę Łódzką i dokształcał się m.in. na Uniwersytecie Warszawskim. Miał okazję pracować w PKN Orlen, później zaś był dyrektorem ds. restrukturyzacji w: Polmosie, biurze projektowym Miastoprojekt Białystok i Operatorze Logistycznym Paliw Płynnych. Zajmował się również doradztwem dla firm w zakresie negocjacji i restrukturyzacji, współpracował też z PLL LOT S.A., gdzie prowadził rozmowy ze związkami zawodowymi ws. nowego sposobu wynagrodzeń.

Już od środy (5.06) nowym prezesem PKS Nova będzie Andrzej Mioduszewski. Warto wspomnieć, iż w ostatnich wyborach samorządowych ubiegał się on o fotel burmistrza Zambrowa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Wspierał go sam Krzysztof Jurgiel. Przez 17 lat był też prezesem firmy Agro-plus. Długo zajmował również stanowisko wiceprezesa spółki Elwarr.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1155 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39