Prezydent nagrodził miejskich policjantów

2017.12.22 15:55
Prezydent Tadeusz Truskolaski wyróżnił dziesięciu funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. W ten sposób uhonorował ich za wzorową służbę na rzecz miasta i jego mieszkańców.
Prezydent nagrodził miejskich policjantów
Fot: Dawid Gromadzki/ UM Białystok

Dziesięcioro funkcjonariuszy: sześciu policjantów i cztery policjantki, otrzymało nagrody od prezydenta Białegostoku. Zostały one przyznane na wniosek Komendanta Miejskiego Policji. Jest to wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Białegostoku.

– W imieniu białostoczan bardzo dziękuję za waszą służbę – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – I życzę, aby ta służba przynosiła wam wiele sukcesów i satysfakcji.

Wyróżnieni funkcjonariusze pełnią służbę na stanowiskach wykonawczych i mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami Białegostoku. Wykonują zadania o charakterze prewencyjnym na rzecz społeczeństwa miasta – działania patrolowe, związane z pracą dzielnicowego, ruchem drogowym, przestępczością nieletnich. Prowadzą też działania dotyczące wykrywania, ścigania i zwalczania przestępczości, oraz dbają o ład i porządek publiczny. Jak twierdzą ich przełożeni – wykazują się ponadprzeciętnym zaangażowaniem, sumiennością i rzetelnością, co przekłada się na zatrzymania sprawców przestępstw i wykroczeń.

Miasto wspiera białostocką policję także w inny sposób – dofinansowuje nowoczesne radiowozy. Dzięki nowym samochodom policjanci mogą szybciej reagować na zgłoszenia i dojeżdżać na interwencje.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1114 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39