Prezydent odwoła dyrektora BTL. Będzie konkurs na to stanowisko

2012.01.25 00:00
Prezydent miasta odwoła dyrektora Białostockiego Teatru Lalek, Marka Waszkiela. To formalność, po tym jak szef BTL-u, w sierpniu ubiegłego roku poinformował, że chciałby zrezygnować z pełnienia swojej funkcji.
Prezydent odwoła dyrektora BTL. Będzie konkurs na to stanowisko
Fot: BTL

- Mam zamiar odwołać ze stanowiska dyrektora Białostockiego Teatru Lalek Marka Waszkiela - poinformował na środowej (25.01) konferencji prasowej prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

Dziś prezydent wysłał pismo w tej sprawie do ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Bogdana Zdrojewskiego oraz szefów kilku związków i instytucji (np. Związku Artystów Scen Polskich), które w świetle przepisów, muszą być poinformowane o tego typu decyzjach. Białostocki Teatr Lalek jest instytucją miejską, dofinansowywaną z budżetu Białegostoku, dlatego odwołanie dyrektora leży w kompetencji prezydenta miasta.

Odwołanie dyrektora Waszkiela ma związek wyłącznie z jego rezygnacją z pracy w Białymstoku.

- Cenię pracę dyrektora Waszkiela bardzo wysoko. Białystok dzięki teatrowi lalek jest znany w Polsce. Teatr jest czasem bardziej znany poza, niż w Białymstoku - mówi Truskolaski.

Jak dodawał prezydent, ma zamiar ogłosić konkurs na to stanowisko, "by zorientować się jaki jest rynek" (wcześniej Waszkiel mówił, że ma kandydata na swego następcę). Będzie to najprawdopodobniej pod koniec pierwszego kwartału tego roku. Najpierw jednak do magistratu muszą wpłynąć odpowiedzi z ministerstwa i organizacji, do których właśnie zostały skierowane pisma w sprawie kierownictwa w BTL-u. Marek Waszkiel będzie szefował teatrowi do września.

E.S.

Polecamy lokal
1394 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39