Prezydent przekazał teatralny bilet osobom niepełnosprawnym

2013.05.01 00:00
Lokatorzy pierwszego w Białymstoku mieszkania treningowego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie będą stałymi widzami Teatru Komedialnia. Prezydent Tadeusz Truskolaski oddał im swój "otwarty" bilet na spektakle tego teatru.
Prezydent przekazał teatralny bilet osobom niepełnosprawnym
Fot: Anna Dycha
Piotr Dąbrowski przekazał prezydentowi Truskolaskiemu bilet otwarty na spektakle Komedialni

W połowie marca podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta dyrektor i założyciel Białostockiego Teatru Komedialnia Piotr Dąbrowski wręczył Tadeuszowi Truskolaskiemu tzw. "otwarty bilet" na wszystkie spektakle tego teatru. Prezydent postanowił prezent ten przekazać organizacji pożytku publicznego – Towarzystwu Wspierania Inicjatyw Społecznych "Alpi". Stowarzyszenie to prowadzi pionierskie w Białymstoku i na Podlasiu mieszkanie treningowe dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

W lokum tym przy ul. Pułaskiego od września 2012 r. samodzielnego życia uczą się dwie kobiety i dwóch mężczyzn wraz z opiekunem. To oni będą bywać na spektaklach Komedialni.
- Mam nadzieję, że podczas wizyt w naszym teatrze osoby te będą się dobrze bawić i będzie to również dla nich element terapii – mówi Piotr Dąbrowski, założyciel i dyrektor Teatru Komedialnia.

Oficjalne otwarcie BT Komedialnia odbyło się na początku kwietnia, podczas prapremiery spektaklu "Długi łykend" w gościnnych progach Białostockiego Ośrodka Kultury. Z Teatrem zadeklarowali współpracę znani aktorzy, m.in. Katarzyna Żak, Wojciech Wysocki, Piotr Cyrwus, Piotr Machalica. Kolejne spektakle "Długiego łykendu" odbędą się 12 i 13 maja oraz 8, 9 i 10 czerwca. Bilety w cenie 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu spektaklu) można kupić w kasie BOK.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1295 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39