Prezydent spotkał się z Radą Gospodarczą

2019.12.10 17:04
Budżet Białegostoku na przyszły rok, strategia rozwoju miasta, pożyczki na inwestycje rozwojowe dla firm – m.in. o tym rozmawiali uczestnicy spotkania Rady Gospodarczej z prezydentem Białegostoku.
Prezydent spotkał się z Radą Gospodarczą
Fot: UM Białystok

Rada Gospodarcza to ciało powołane przez prezydenta na lata 2019-2023. Została ona utworzona po to, żeby przedstawiciele biznesu i nauki mieli większy udział w kształtowaniu polityki gospodarczej miasta i w konsekwencji rozwoju gospodarczego na jego obszarze. Rada Gospodarcza jest organem konsultacyjno-opiniodawczym w zakresie spraw dotyczących sfery gospodarczej Białegostoku.

W Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Żurawiej 71 w Białymstoku w zeszłym tygodniu odbyło się już drugie posiedzenie Rady Gospodarczej. Tadeusz Truskolaski przedstawił projekt budżetu Białegostoku na rok 2020, powtarzając przy tym, że najbliższy rok będzie trudny po względem finansowym.

– Budżet ten jest planem wielkich liczb, ale małych możliwości – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Nie jest to budżet marzeń a raczej konieczności. Decyzje podjęte przez rząd spowodowały konsekwencje w samorządach. W naszym przypadku – zwiększenie dotacji na program 500+ o 112,3 mln zł, wzrost wydatków na edukację o 164 mln zł i zmniejszenie wydatków inwestycyjnych o ponad 150 mln zł - dodawał.

Przedsiębiorcom zostały zaprezentowane produkty finansowe Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego (PFRR) oferowane małym i średnim przedsiębiorstwom. Przedstawiono cele i warunki udzielania pożyczek na inwestycje rozwojowe oraz termomodernizacyjne.

W czasie spotkania przekazano również informacje o stopniu zaawansowania prac związanych z opracowywaniem nowej Strategii Rozwoju Miasta Białegostoku. W czasie dyskusji zostały poruszone kwestie dotyczące m.in. Północnej Kolejowej Obwodnicy Białegostoku, lotniska Krywlany oraz zaprezentowania wspólnego stanowiska członków rady na temat konsultowanej Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1531 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39