Próby oszustwa na "inspektora kontroli skarbowej"

2020.01.17 09:33
Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku ostrzega przed e-mailami informującymi o "zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej". KAS nie jest autorem tych wiadomości.
Próby oszustwa na "inspektora kontroli skarbowej"
Fot: Podlaska KAS

- Informacje o niepokojących e-mailach otrzymaliśmy od kilku podatników, którzy otrzymali je w środę 15 stycznia na swoje adresy poczty elektronicznej. Wszystkie mają podobną treść, ale są podpisane innymi nazwiskami rzekomego "inspektora kontroli" - podaje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Oszuści informują w swoim e-mailu, że urząd skarbowy planuje wszcząć wobec adresata kontrolę, którą wyznaczył na konkretnie wskazany dzień w związku z brakiem możliwości skontaktowania się z podatnikiem. Jednocześnie autorzy fałszywego e-maila, powołując się na szereg przepisów, informują o konieczności stawienia się w firmie i uczestniczenia w kontroli oraz zobowiązują do "przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentów związanych z prowadzoną działalnością". Dalej wskazany jest link, w którym ma się znajdować lista "niezbędnych dokumentów". Co ciekawe, cały e-mail napisany jest bez użycia polskich znaków.

Wiadomość jest fałszywa. Urzędnicy przestrzegają przez klikaniem w jakiekolwiek wskazane w niej linki. Podatnicy nie są zawiadamiani o wszczęciu kontroli skarbowej drogą e-mailową. W sytuacji otrzymania podobnych wiadomości e-mailowych należy mieć się na baczności. Należy również zwrócić uwagę na adres poczty elektronicznej nadawcy powyższego maila. Adresy mailowe Krajowej Administracji Skarbowej mają rozszerzenia @mf.gov.pl.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

344 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39