Prof. Robert Flisiak wśród najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie

2023.03.02 11:30
Białostocki lekarz uplasował się na wysokiej pozycji w najnowszym rankingu najbardziej wpływowych osób w medycynie.
Prof. Robert Flisiak wśród najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie
Fot: Malwina Witkowska

Puls Medycyny ogłosił coroczny ranking 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie. W tym gronie, na 8. miejscu znalazł się prof. dr hab. n. med. Robert Flisiak z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB).

- Profesor jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych i zakaźnych, kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prezesem Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych oraz prezydentem Central European Hepatologic Collaboration. Ponadto prof. Robert Flisiak jest inicjatorem i koordynatorem projektu SARSTer, tworzącego bazę danych pacjentów leczonych z powodu zakażenia SARS-CoV-2 - poinformował UMB.

Puls Medycyny zaprezentował sylwetki lekarzy, którzy mieli największy wpływ na rozwój polskiej medycyny już po raz 20. Plebiscyt jest podsumowaniem osiągnięć, którymi w danym roku wyróżniły się nominowane osoby w różnych dziedzinach medycyny i systemu ochrony zdrowia. Ostatnie lata wyraźnie pokazały, że dla ostatecznej oceny nie bez znaczenia są wydarzenia, sytuacja społeczna, ekonomiczna czy historyczna podsumowywanego roku.

Ranking powstał we współpracy z jurorami zaproszonymi przez Puls Medycyny. Głosują oni w dwóch kategoriach rankingowych: medycyna oraz system ochrony zdrowia. Każdy zespół jurorów otrzymuje proponowaną listę kandydatów. Przed opracowaniem ostatecznego zestawienia jury może – niezależnie od wskazanych wcześniej – zgłosić innych kandydatów, którzy po zaakceptowaniu przez zespół redakcyjny Pulsu Medycyny, zostają umieszczeni na liście.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1530 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39