Profesjonalna plantacja marihuany zlikwidowana. Mogła należeć do pseudokibiców

2015.08.31 00:00
Policjanci CBŚ przy udziale mundurowych z Hajnówki zlikwidowali kolejną plantację narkotyków. Mundurowi znaleźli ponad 22 krzaki konopi indyjskich i specjalistyczny sprzęt służący do ich uprawy. Prawdopodobnie wszystko należało do pseudokibiców.
Profesjonalna plantacja marihuany zlikwidowana. Mogła należeć do pseudokibiców
Fot: KWP Białystok

Od kilku miesięcy mundurowi z Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku zajmowali się sprawą dot. zorganizowanej grupy przestępczej, która może mieć związek ze środowiskiem pseudokibiców. W ostatnich dniach mundurowi zatrzymali na terenie Hajnówki 6 osób w wieku od 21 do 31 lat. Wobec 4 z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podczas zatrzymania policjanci ustalili, że na terenie jednej z podhajnowskich wsi znajduje się plantacja konopi indyjskich.

Informacja potwierdziła się. Funkcjonariusze w jednym z budynków gospodarczych znaleźli 22 krzaki konopi indyjskich oraz 86 gramów narkotyku przygotowanego już do dystrybucji. Uprawiane rośliny miały cieplarniane warunki, zainstalowane było tam ogrzewanie i wentylacja pozwalająca na ciągłą wymianę powietrza oraz system oświetleniowy.

Za nielegalną uprawę znacznej ilości konopi indyjskich oraz obrót narkotykami grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast wytworzenie znacznej ilości gotowego do wprowadzenia do obrotu narkotyku zagrożone jest karą nie mniejszą niż 3 lata pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1090 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39