Profesor z białostockiej uczelni będzie ekspertem w TVP

2016.12.19 08:06
Już w poniedziałek w TVP 1 odbędzie się "Wielki test o żywności. Polska smakuje". Jako ekspert wystąpi tam Maria Borawska, profesor z UMB.
Profesor z białostockiej uczelni będzie ekspertem w TVP
Fot: pixabay.com

Profesor Maria Borawska na co dzień jest kierownikiem Zakładu Bromatologii na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Teraz wystąpi jako ekspert w popularnym teście wiedzy o żywności, jaki w poniedziałek (19.12) o godz. 20.25 organizuje TVP 1.

Audycję poprowadzą prezenterzy - Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski. Test ma promować wśród Polaków zdrową żywność, wezmą w nim udział m.in. trener Jerzy Engel, białostoczanka, mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko czy Karol Strasburger.

Swoją wiedzę będą mogli sprawdzić też on-line chętni internauci, którzy zalogują się do aplikacji Wielki Test TVP.

Maria Borawska z UMB pomogła organizatorom w przygotowaniu pytań. Jest laureatką wielu nagród, od lat z zespołem bada właściwości miodu i produktów pszczelich, zajmuje się także suplementami diety i jest ekspertem powołanym przez Ministra Zdrowia w Zespole do Spraw Suplementów Diety Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz już następną kadencję pełni funkcję wiceprzewodniczącej Komitetu Nauki o Żywieniu Człowieka Polskiej Akademii Nauk.

Wraz ze współpracownikami przeprowadza m.in. badania dotyczące sposobu odżywiania młodzieży i osób dorosłych.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1205 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39