Prokorym i Dworzański grają w drużynie Frankowskiego. I zachęcają do oddania głosu

2024.05.09 16:01
W czwartek (9 maja) ubiegający się o reelekcję do Parlamentu Europejskiego Tomasz Frankowski zorganizował konferencję prasową, podczas której przekonywał, że zbliżające się wybory mogą okazać się znaczące dla Polski.
Prokorym i Dworzański grają w drużynie Frankowskiego. I zachęcają do oddania głosu
Fot: Agata Rosińska

Kandydaturę Frankowskiego wsparł obecny marszałek województwa Łukasz Prokorym oraz były marszałek i obecny radny wojewódzki Jarosław Dworzański. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca.

Dzień Europy-święto pokoju i jedności

Co roku 9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto pokoju i jedności w Europie. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska. Z tej okazji, ubiegający się o ponowne zaufanie Tomasz Frankowski zorganizował konferencję. Przypomniał na niej, że w tym roku świętujemy dwudziestą rocznicę aneksji Polski do wspólnoty europejskiej.

- Jak zmieniał się nasz kraj i nasze województwo, chyba nie nikomu tutaj przedstawiać nie trzeba. Znajdujemy się u podnóży Opery i Filharmonii Podlaskiego, która jest znakomitym przykładem wsparcia Unii Europejskiej. Kwota wsparcia ponad 100 mln zł robi wrażenie - powiedział były piłkarz.

Tomasz Frankowski jest zdania, że zbliżające się wybory mają ogromne znaczenie, ponieważ zadecydują o tym, w jakim kierunku będzie zmierzać Polska. Zależy mu, aby nasz kraj był prowadzony w kierunku prodemokratycznym, proeuropejskim a także bezpieczeństwa i z jednoczesnym zachowaniem suwerenności. Polityk zachęcał do pójścia na zbliżające się wybory i oddania głosu na kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Frankowski jest kandydatem do Parlamentu Europejskiego w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Frankowski, Dworzański i Prokorym grają do wspólnej bramki

Obecny na spotkaniu marszałek Łukasz Prokorym zachęcał do oddania głosu na Frankowskiego. Podkreślił również, że Opera i Filharmonia Podlaska jest nie tylko przykładem dobrego wykorzystywania funduszy europejskich, ale również świadectwem współpracy ówczesnego marszałka województwa Jarosława Dworzańskiego i rządu Donalda Tuska.

- Jestem przekonany, że doświadczenie, które zdobył przez te ostatnie 5 lat będzie skutkowało w następnej kadencji i będzie skutecznym wzmocnieniem pozyskiwania funduszy europejskich przez województwo podlaskie i naszych mieszkańców - powiedział Łukasz Prokorym.

Jarosław Dworzański odwołał się do kariery piłkarskiej ubiegającego się o reelekcję Tomasza Frankowskiego.

- Był piłkarzem, który zawsze potrafił znaleźć się we właściwym miejscu. Wyobraźcie sobie państwo, że w polityce jest to niezwykle istotne, żeby znaleźć się we właściwym czasie i miejscu, a w polityce szczególnie ważne we właściwym towarzystwie. Tomek potrafi się w tych sytuacjach zawsze znaleźć - mówił Dworzański podczas spotkania.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1605 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39