Prokuratura chce ukarania sprawcy katastrofy drogowej

2016.12.15 09:21
Białostocka prokuratura chce kary dla Marisa N. – obywatela Łotwy, oskarżonego o nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu drogowym na trasie Białystok - Augustów w rejonie miejscowości Przewalanka.
Prokuratura chce ukarania sprawcy katastrofy drogowej
Fot: pixabay.com

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Białymstoku wniosek o skazanie Łotysza Marisa N. jako sprawcy sprowadzenia katastrofy drogowej.

27 czerwca tego roku mężczyzna, kierując samochodem marki bmw na łotewskich numerach rejestracyjnych, zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z poruszającym się po tym pasie ruchu fordem na litewskich numerach rejestracyjnych, a następnie zderzył się czołowo z nissanem również na litewskich numerach rejestracyjnych.

- W wyniku tego zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu a dziesięć osób zostało rannych. Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wśród ofiar nie było obywateli polskich – informuje prokurator Joanna Dąbrowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Prokurator złożył wniosek o skazanie Marisa N. na karę roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata oraz orzeczenie świadczenia pieniężnego w wysokości 10 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1579 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39